Do vsetínské smuteční síně hřbitova zatéká, oprava potrvá dva měsíce
Do vsetínské smuteční síně hřbitova zatéká, oprava potrvá dva měsíce
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – Smuteční obřadní síň na městském hřbitově čekají dva měsíce trvající stavební zásahy. Rekonstrukcí projde venkovní schodiště se vstupní terasou a výměny se dočká zdvihová plošina pro imobilní návštěvníky smutečních obřadů. Navzdory původním předpokladům si ale realizace těchto prací nevynutí provozní výluku smuteční obřadní síně.

Smuteční obřadní síň městského hřbitova prošla generální rekonstrukcí na přelomu let 2008 a 2009. V uplynulých letech ovšem začalo do objektu přes venkovní schodiště a terasu zatékat. „Technické služby města Vsetína, jako provozovatel hřbitova, se situaci snažily řešit opakovanými drobnými opravami, které ovšem měly pouze dočasný efekt. Nyní musí přistoupit k rozsáhlejší rekonstrukci schodiště i terasy, aby už k dalšímu zatékání do objektu nedocházelo,“ uvedl místostarosta Petr Kudlík (ANO 2011) s tím, že tuto rekonstrukci provedou Technické služby města Vsetína (TSMV) svépomocí.

Součástí rekonstrukce bude ale také výměna zdvihové plošiny, zajišťující bezbariérový přístup imobilním návštěvníkům smutečních obřadů. Tu totiž zatékání rovněž poškodilo a je proto nyní mimo provoz. „S původním dodavatelem jsme chtěli řešit možnost opravy, ale ten bohužel zkrachoval. Další odborné firmy ji odmítly realizovat s tím, že plošina je již v neopravitelném stavu,“ doplnil ředitel TSMV Josef Stejskal. Smuteční obřadní síň se tak dočká nové plošiny, kterou na základě výsledků veřejné soutěže dodá společnost Výtahy Vsetín. Cena plošiny včetně souvisejících prací činí 1,198 milionu korun bez DPH.

S rekonstrukcí schodiště a terasy a výměnou zdvihové plošiny se začne v půli května. Hotovo má být do dvou měsíců. „Ačkoliv jsme původně předpokládali, že si realizace prací vynutí úplnou uzávěru obřadní síně, nakonec tomu tak nebude. Rekonstrukce schodiště totiž bude probíhat ve dvou etapách, přičemž při každé z nich zůstane jedna polovina schodiště v provozu,“ uzavřel Stejskal.

Michal Horský