Nové přechody a jednosměrky ve ValMezu zvýší bezpečnost
Nové přechody a jednosměrky ve ValMezu zvýší bezpečnost
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Hned dva nové přechody vzniknou ve Valašském Meziříčí do poloviny prázdnin. S úpravou provozu musí řidiči nově počítat také v ulicích Králova a Pod Oborou.

Zvyšování bezpečnosti v dopravě patří mezi dlouhodobé priority radnice. Důvodem je i skutečnost, že Valašským Meziříčím denně projedou desítky tisíc vozidel. „Na dopravní komisi se opakovaně zabýváme žádostmi občanů na řešení dopravní situace v jednotlivých lokalitách našeho města. Proto do poloviny prázdnin vzniknou dva nové přechody pro chodce včetně nasvětlení mezi ulicemi Křižná a Čajkovského a Na Potůčkách u ulice Zašovská. Jedná se o frekventované lokality, ve kterých je třeba posílit bezpečnost chodců,“ vysvětlil místostarosta Petr Nachtmann. Radnice počítá s celkovými náklady 400 tisíc Kč.

Od poloviny května došlo také k úpravě provozu v ulici Králova. „Doprava je zde nově vedena jednosměrně od ulice Na Vyhlídce ve směru k ulici Příční. Vyhověli jsme tak opakovaným požadavkům místních obyvatel, kteří volali po této změně dopravního značení s cílem zvýšení bezpečnosti v lokalitě,“ doplnil místostarosta Petr Nachtmann. Na ulici Pod Oborou pak došlo nově k otočení směru jízdy, aby odpovídal zjednosměrnění ulice Záhumení.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí