Starosta Jiří Čunek k častým dotazům občanů ohledně uzavření poboček České pošty ve Vsetíně
Starosta Jiří Čunek k častým dotazům občanů ohledně uzavření poboček České pošty ve Vsetíně
foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – V souvislosti s avizovaným zrušením tří poboček České pošty ve Vsetíně se podařilo vedení města se zástupci zmíněné společnosti zvrátit její záměr uzavřít pobočku na Ohradě. Pobočka na Ohradě bude zachována, o zachování pobočky v Rokytnici hodlá vedení města dále jednat.

Vyjádření starosty Vsetína Jiřího Čunka:

„Mnoho občanů se domnívá, že pošty ve Vsetíně vlastní město, nebo že město může významným způsobem zasahovat a ovlivňovat fungování pošt na jeho území. To je však omyl, Českou poštu nevlastní město, ale stát. O jejím fungování a rušení poboček proto rozhoduje ministr vnitra a vláda.

Vláda rozhodla, že ve Vsetíně zruší hned tři pobočky, a to na Sychrově, v Luhu a na Ohradě.
Kolem pošty na Ohradě se strhlo mezi občany Vsetína nejvíce emocí, dokonce vznikla petice za její zachování, kterou podepsalo 700 lidí. Hlavním důvodem, proč jsme při jednání se zástupci České pošty bojovali za její neuzavření je však to, že je nejvytíženější pobočkou České pošty na Vsetíně, neobsluhuje pouze místní obyvatele, ale ve velké míře také dojíždějící z okolních obcí. Pro Vsetín je její zachování důležité i z dopravního hlediska, dojezd na ni nezatěžuje centrum, které je momentálně už tak dost sužováno nutnými uzavírkami souvisejícími zejména s výstavbou nového nádražního prostoru.

Chápu, že i pobočka v Rokytnici je, zejména pro její obyvatele z řad seniorů, důležitá, a proto budeme dále o jej zachování bojovat.“

Jiří Čunek