Školy ve Zlínském kraji spolupracují s americkou televizí na prezentaci Česka v zahraničí
Školy ve Zlínském kraji spolupracují s americkou televizí na prezentaci Česka v zahraničí
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – Americká nekomerční televizní společnost Czech-American TV spolupracuje s několika středními školami ve Zlínském kraji. Studenti Gymnázia a Jazykové školy s právem státní jazykové zkoušky Zlín pro ni už 10 let filmují reportáže. Dále se zapojují žáci Střední školy gastronomie a obchodu Zlín, kteří pro filmování připravují tradiční česká jídla. A na Gymnáziu Zlín Lesní čtvrť publikují webový obsah.

„Studenti napomáhají při tvorbě zajímavých projektů v oblasti genealogie, médií a rádi tak dělají osvětu naší vlasti. Navíc získávají cenné zkušenosti v mezinárodním prostředí. Prohlubují si tím znalosti angličtiny, PR, marketingu a dovednosti v oblasti grafiky a práce s technologiemi,“ uvádí učitel GJS Zlín a vedoucí školní televize T. G. M. Martin Mlčák o činnosti svých svěřenců.

Se Zlínským krajem, který projekt podporuje, spolupracuje televizní společnost již 15 let. Za tuto dlouholetou spolupráci v minulosti dostala několik ocenění od vedení kraje a regionu Slovácko.

John Honner, americký televizní producent českého původu, říká o Zlínském kraji: „Východní Morava je plná folklóru, tradic a živé kultury a má celou řadu turistických destinací, které jsou zajímavé pro zahraniční diváky. Jsem rád, že se do našich projektů zapojuje i mladá generace, která nám pomáhá při propagaci České republiky a její kultury v zahraničí.“

Na šíření povědomí o Česku se pod záštitou Czech-American TV podílejí také některé české vysoké školy, ale i Houston Community College v americkém Texasu.

K 21. výročí pravidelného vysílání vzniklo promo video, ve kterém kreslený maskot Honza přibližuje všechny dosavadní televizní projekty. Na této animaci pracovali také zlínští studenti. Jak se jim to povedlo, se můžete sami přesvědčit zde: www.catvusa.com/promo

Záznam aktuálního televizního vysílání, který je zaměřen na Zlínský kraj, lze zhlédnout online: https://catvusa.com/broadcast/zlin-region-explore-more/

O Czech-American TV

Televize svými pořady oslovuje více než 6 milionů domácností zejména v USA. Televizní program je možné sledovat na amerických kabelových televizích nebo prostřednictvím webového portálu po celém světě. Vysílání má formu vzdělávacích videodokumentů, které jsou pouze v angličtině. Za dvě dekády nepřetržité práce stovek dobrovolníků z řad odborníků i studentů, vzniklo přes 1 500 televizních pořadů o České republice. Web televize nabízí více než 2 000 stran v angličtině o české kultuře, včetně stovek hodin videí a audio podcastů.

Mgr. Vladimír Dostálek, Krajský úřad Zlínského kraje