Psychiatrická nemocnice v Kroměříži získala akreditaci. Poskytuje pacientům kvalitní a bezpečnou péči, chválila komise
Psychiatrická nemocnice v Kroměříži získala akreditaci. Poskytuje pacientům kvalitní a bezpečnou péči, chválila komise
foto: Psychiatrická nemocnice v Kroměříži

Zlínský kraj – Psychiatrická nemocnice v Kroměříži poskytuje pacientům kvalitní a bezpečnou péči. Takový je závěr komise České společnosti pro akreditaci ve zdravotnictví, která během minulého týdne ukončila náročný dvoudenní audit. Největší zdravotnické zařízení svého druhu ve Zlínském kraji se tak úspěšně zařadilo mezi akreditované nemocnice a získalo certifikát udělovaný na tři roky.

„Na akreditaci jsme se pečlivě připravovali několik měsíců, šlo o velmi náročný proces,“ přiznává manažerka kvality a bezpečí Mgr. Klára Juřicová, DiS., která v čele rady kvality nemocnici v procesu zastupovala. „Pod drobnohledem byla nejen otevřená a uzavřená oddělení, ale také dokumenty, podle nichž je nemocnice řízena a jejich soulad s platnou legislativou a zdravotnickou dokumentací. Kontrolována byla také hygiena, bezpečnostní systémy a další zavedené postupy,“ podotýká.

Akreditační komise chválila zejména erudici, entusiasmus zaměstnanců, koncepčnost a systém léčby, který psychiatrická nemocnice poskytuje. „Rád bych tímto poděkoval všem zaměstnancům, kteří se na akreditaci podíleli. Velmi si vážím jejich práce,“ doplnil ředitel prof. MUDr. Roman Havlík, Ph.D. s tím, že získání akreditace je potvrzením kontinuálního růstu zázemí zdravotnického zařízení. „Je to signál, že jdeme správným směrem,“ míní.

„Naším cílem je, aby se u nás pacienti cítili bezpečně. Chceme poskytovat takovou péči, jakou bychom chtěli, aby byla poskytována pro nás nebo naše blízké,“ dodává a zdůrazňuje, že mezi další cíle patří stabilizace, rozvoj infrastruktury a tvorba koncepce dalšího směřování nemocnice.

Psychiatrická nemocnice v Kroměříži