Do vozového parku příspěvkových organizací Zlínského kraje přibylo dalších 8 elektromobilů
Do vozového parku příspěvkových organizací Zlínského kraje přibylo dalších 8 elektromobilů
foto: Krajský úřad Zlínského kraje

Zlínský kraj – V nových elektromobilech Opel Combo-e Life odjeli v úterý 21. května ze Zlína zástupci osmi škol z regionu. Nová auta na elektrický pohon pro ně pořídil s přispěním evropských fondů Zlínský kraj. Slavnostního předání klíčů na platformě 14/15 Baťova institutu se zúčastnila radní zodpovědná za školství Zuzana Fišerová.

„Nové auto si odvezly Základní a Mateřská škola Uherské Hradiště, Šafaříkova a Základní škola Zlín, Středová. Dalších šest zamířilo do středních škol z Kroměříže, Zlína, Uherského Hradiště a Otrokovic,“ vyjmenovala radní Fišerová.

U organizací zřizovaných Zlínským krajem tak ode dneška jezdí celkem 33 elektromobilů, dalších 25 bude společně s 57 neveřejnými nabíjecími stanicemi pořízeno do konce února 2025. Náklady dosáhnou více než 53 milionů korun, z toho 22 pokryje dotace.

Elektromobily postupně nahrazují dosluhující auta se spalovacími motory. Ve školských organizacích získají do užívání celkem 35 vozů, 18 elektroaut pořídí kraj sociálním službám, 2 vozidla už nyní slouží krajským kulturním organizacím a pro potřeby Krajského úřadu Zlínského kraje budou zakoupeny 3 elektromobily.

Projekt „Elektromobily pro Zlínský kraj a jeho organizace“ je spolufinancován Státním fondem životního prostředí ČR, který na jeho podporu získal prostředky z Evropské unie z fondu Next Generation EU.

Nové elektromobily dostaly:

- Střední průmyslová škola Otrokovice
- Střední průmyslová škola Zlín
- Střední škola - Centrum odborné přípravy technické Kroměříž
- Střední škola hotelová a služeb Kroměříž
- Střední škola průmyslová, hotelová a zdravotnická Uherské Hradiště
- Vyšší odborná škola potravinářská a Střední průmyslová škola mlékárenská Kroměříž
- Základní škola a Mateřská škola Uherské Hradiště, Šafaříkova
- Základní škola Zlín, Středová

Soňa Ličková tisková mluvčí Zlínského kraje