Rusové bojují jako za Stalina. Střílí už i vlastní vojáky
Rusové bojují jako za Stalina. Střílí už i vlastní vojáky
foto: polskieradio.pl

Ukrajina Rusko – Rusové často vyzdvihují lidské ztráty, které utrpěli ve II. světové válce. Jedním z důvodů, proč byly tak vysoké, byl i sovětský způsob boje, kdy se na vlastní ztráty na bojišti nehledělo a život rudoarmějce neměl absolutně žádnou cenu. Rusové měli totiž proti Němcům značnou početní převahu a spoléhají na to i dnes.

Současné neúspěchy ruské armády na ukrajinské frontě přivedly zoufalé ruské vedení k návratu k sovětským bojovým praktikám. Je to prosté – ruští velitelé ženou proti opevněným pozicím jednu vlnu vojáků za druhou a Ukrajinci je střílejí jako zajíce. Výsledek bitvy záleží na tom, komu co dřív dojde, jestli Ukrajincům střelivo nebo Rusům vojáci. A když se z jatek pokusí nějaký ruský voják vrátit zpět, zastřelí ho jeho vlastní soudruzi-spolubojovníci, protože jde o zrádce vlasti.

„Přivedli sem odsouzence z vězení a dovedli je přímo na frontu. A my zde sedíme jako oddíl, který má zabránit jejich ústupu. Pokud někdo z nich bude utíkat, máme je zastřelit.“ popisoval na zachyceném telefonátu své manželce jistý ruský voják a pokračuje: „Tak jsme to postavili. Sedíme ve druhé linii, střežíme tu první. Za námi je další linie. Zkrátka a dobře střílíme na své vlastní.“ Záznam zveřejnila ukrajinská tajná služba.

O těchto ruských praktikách informovalo na základě svých zdrojů i britské ministerstvo obrany. „Vzhledem k nízké morálce a neochotě bojovat, začaly ruské síly umísťovat ‚bariérové vojáky‘ nebo také ‚blokující jednotky‘. Tyto jednotky hrozí zastřelením svým vlastním ustupujícím vojákům, aby udržely ofenzivní akce. Již v minulosti byly využity ruskými silami,“ informoval úřad.

Podle webu Newsweek tato fakta potvrzují i některé manželky ruských vojáků na Ukrajině. Skupina žen z několika ruských oblastí dokonce hrozila, že za svými muži pojedou přímo na frontu, aby je z ní dostali.

"Jsou tam stovky mrtvých těl ruských vojáků, která jen tak hnijí na otevřeném poli. Místy jsou navršena na jiných tělech jako provizorní hradby. Když ruské jednotky na tomto poli útočí, používají těla jako krytí, jako štít," řekl šéf ukrajinské rozvědky Budanov.

O něco lépe na tom jsou vojáci, kteří odmítají bojovat už od začátku. Pokud nejsou umláceni kladivem, jak je to zvykem u „vagnerovců“, jsou podle podle informací Wionews zavíráni do vězení, ať už stálých, či provizorních, kde jsou ponižováni a biti.

„Bili ho a pak vyvedli ven, jako by ho chtěli zastřelit. Přinutili ho lehnout si na zem a řekli mu, aby počítal do deseti. Odmítl. Tak ho několikrát praštili do hlavy pistolí. Později říkal, že obličej měl celý krvavý,“ popsal pro britskou stanici BBC jistý Rus situaci, která se měla stát jeho synovi. BBC muže označila za „Sergeje“, o jeho pravé jméno však prý nejde.

Putinův zpackaný „blitzkrieg“ alias ruská „blesková“ speciální vojenská operace měl trvat jen několik dní. I když to bude zakrátko už rok, podle Kremlu jde ale přesto vše přesně podle plánu. Rusové tak už „plánovaně“ přišli zhruba o sto tisíc vojáků a obrovské množství vojenské techniky. Na Ukrajině zavraždili tisíce civilistů, napáchali neskutečná zvěrstva a způsobili nesmírné hmotné škody. Možná soudruzi naplánovali i aktuální propad ruské ekonomiky, zpřetrhání vazeb s demokratickými státy a nenávist Evropy i svobodomyslné části světa, což zatíží Rusko na desítky let.

ev