Milion chvilek pro demokracii: Dotáhneme změnu – Demokrat na Hrad
Milion chvilek pro demokracii: Dotáhneme změnu – Demokrat na Hrad
foto: Milion chvilek pro demokracii

ČR – V neděli 8. ledna se na Druhém nádvoří Pražského hradu postavíme za lepšího prezidenta nebo prezidentku.? Společně ukážeme, že jsme připraveni ve volbách potvrdit, že patříme k demokratickému a vyspělému Západu.

Nový rok tak odstartujeme tím, že dotáhneme změnu, kterou jsme společně začali už před 5 lety. Vlna občanské aktivity vyvrcholila v podzimních volbách v roce 2021, kdy jsme se postavili za demokratické hodnoty strategickou volbou koalic, které se k nim hlásily. Stejné hodnoty jsme bránili také o rok později, kdy jsme čelili strachu a nenávisti a ukázali radikálům, že v České republice je ohromné množství aktivních lidí, na které jejich proruské lži a hrozby nestačí.

Na začátku roku 2023 tuhle změnu dotáhneme. Volbou demokrata na Hrad. Volbou prezidenta, kterého si občanská společnost zaslouží.

Až doposud se občanům Pražský hrad uzavíral. Uzavřel ho samotný prezident Zeman. Schoval se před občany a udělal z něj nedobytnou tvrz. A taková byla i jeho politika. Když byla potřeba jeho podpora, uklidnění a dodání naděje v těžkých časech, mlčel. Z Hradu se ozýval jen výsměch občanům, ruská propaganda a výroky povzbuzující nedemokratickou scénu. Stačilo.

Nedopustíme, aby na 5 nebo 10 let vystřídal Miloše Zemana jeho nadbíhač a pokračovatel. Populista a lhář, který vždy stavěl své osobní zájmy nad zájmy občanů a nyní hraje o prezidentskou imunitu.

Využijeme další šanci a dotáhneme změnu k lepšímu. Odstartujeme rok 2023. S nadějí, že na Hradě opět po dlouhé době usedne někdo, za koho se nemusíme stydět. Pojďme se za lepšího prezidenta postavit týden před volbami na Druhé nádvoří Hradu. Znovu ukážeme sílu občanské společnosti, která chce v roce 2023 dotáhnout změnu. Ukážeme, že jsme připraveni volit novou hlavu státu – srdcem i rozumem.

Další informace budeme postupně zveřejňovat, tak nezapomeňte zakliknout “Zúčastním se”, ať vám nic neuteče! A budeme rádi, když pozvete i své známé.

Akci předběžně vyjádřili podporu: Helena Třeštíková, Petr Vacek, Jan Hřebejk, Vávra Hradílek, Pavel Calta, Martha Issová, Vladimír Polívka, Kristýna Krejčíková nebo Josef Polášek. Další jména budeme postupně přidávat.

Víme, bude zima. Proto pro vás nachystáme čaj na zahřátí. A proto to tentokrát uděláme kratší. Hostů na pódiu bude tedy méně. Jednoho z nich vám můžeme prozradit rovnou. O důležitosti podpory demokratického kandidáta v druhém kole přijde promluvit bývalý adept na prezidentský úřad Michal Horáček. Další hosty odtajníme.

Akce sice začíná ve 14:00, u vstupu na nádvoří Hradu ale stále probíhají vstupní kontroly, které zavedl Miloš Zeman. Hrad tak uzavřel symobolicky i fakticky. Dostat se dovnitř proto může chvilku trvat a bude tedy třeba přijít o něco dříve, konkrétně už ve ??13:30??. Ale nemusíte se bát. Chvilky před začátkem akce vám zpříjemníme doprovodným programem.

Milion chvilek pro demokracii