Ruské bestie si s vražděním nedaly pokoj ani o Vánocích
Ruské bestie si s vražděním nedaly pokoj ani o Vánocích
Rusko přeje svým sousedům hezké Vánoce foto: war.ukraine.ua

Ukrajina – Žádný vánoční klid zbraní, Rusové o příměří nestojí. Chtějí dobývat další území, zabíjet ukrajinské „nacisty“ a konečně dobýt alespoň Bachmut, byť jde o strategicky zcela nevýznamné město. Ostatně co jiného čekat od zdegenerovaných ruských barbarů, kterým křesťanské Vánoce vůbec nic neříkají.

Zatímco lidé po celém světě oslavovali Vánoční svátky a přáli si vše nejlepší do příštího roku, obyvatelé Ukrajiny, zejména pak Bachmutu a vojáků na území centrálního Donbasu, si přejí jediné – úspěšně odrážet neustávající útoky rudých skřetů, zahnat je zpátky do jejich ruské Říše zla a ukončit tak vítězně válku.

Bachmut je v současnosti asi nejnebezpečnějším místem na světě. „Dělostřelecké síly okupantů nás bombardují bez přestávky. Údery nepřítele jsou ale stále neúspěšné. Působíme nepříteli ztráty a jeho útoky odrážíme,“ říká jeden z ukrajinských vojáků.

Boje u Bachmutu v posledních měsících připomínají první světovou válku a z vojenského hlediska jsou asi tím nejbrutálnějším, co ruská invaze na Ukrajinu přinesla. Fronta se nehýbe a bolševické vedení v zoufalé snaze postoupit posílá na smrt další vlny okupantů. Ukrajinští vojáci už bitvu začali nazývat jako „bachmutský mlýnek na maso“, protože sotva zlikvidují jednu tlupu skřetů, je z ruské strany na bojiště nahnána další.

A protože „neporazitelné“ ruské armádě se na bojišti ale vůbec nedaří, uchyluje se k tomu, co jí šlo vždy nejlépe – terorizování obyvatelstva a bombardování civilistů a infrastruktury pomocí raket a dronů od muslimských přátel z Iránu.

evak