Valné shromáždění OSN vyzvalo Rusko: Zaplaťte škody na Ukrajině
Valné shromáždění OSN vyzvalo Rusko: Zaplaťte škody na Ukrajině
Ilustrační foto

Svět, Rusko – Valné shromáždění OSN v pondělí schválilo rezoluci, podle které by mělo Rusko zaplatit Ukrajině reparace za škody způsobené útočnou válkou. Rusko má být současně pohnáno k odpovědnosti za to, že invazí na Ukrajinu porušilo mezinárodní právo.

Rezoluci schválilo 94 z 193 členských států, 73 se zdrželo, včetně Brazílie, Indie či JAR. Čtrnáct států hlasovalo proti, včetně Ruska. Ruský teroristický stát podpořili tradiční kumpáni z mokré čtvrti, čili povětšinou zaostalé země s podobnými diktátorskými režimy, jako jsou Bělorusko, Sýrie, KLDR, Čína, Kuba, Irán atd.

I když se jedná již o pátou rezoluci kritizující ruskou agresi vůči Ukrajině, čím dál více izolovanému Putinovu režimu to může být jedno. OSN je totiž momentálně bezmocná, protože ruské veto v patnáctičlenné Radě bezpečnosti brání nejmocnějšímu orgánu OSN v přijetí jakýchkoli opatření. Je třeba urychleně najít způsob (popř. přebudovat celou OSN), jak tento barbarský postbolševický chanát vykopat z OSN ven. Učinit by tak neprodleně měly i všechny mezinárodní organizace a uskupení světa – G 20 počínaje a filatelistickou federací konče.

Nově přijatá rezoluce uznává potřebu vytvořit „mezinárodní mechanismus pro náhradu škody, ztráty nebo újmy“, která vznikla v důsledku „protiprávních činů“ Ruska vůči Ukrajině. Členské státy by měly ve spolupráci s Ukrajinou vytvořit „mezinárodní registr“, kde budou zdokumentovány nároky a informace o škodách, ztrátách nebo újmách, které Rusko Ukrajině způsobilo.

kec