Ukrajinci se baví na úkor Rusů, kteří prý „bojují“ s NATO
Ukrajinci se baví na úkor Rusů, kteří prý „bojují“ s NATO
Prezident Volodymyr Zelenskyj. foto: world-today-news.com

Ukrajina, Rusko – Přestože Kreml průběžně lže naprosto o všem, co se na ukrajinské frontě děje, očividné vojenské neúspěchy na Ukrajině lze jen těžko skrývat, přestože se informace servírují promasírovaným a otupělým ruským masám. Putin se svou zločineckou partou se proto obyčejným Rusům snaží vnutit myšlenku, že Rusko vlastně bojuje nejen proti ukrajinským nacistům, ale i proti NATO a celému Západu.

I když Ukrajinci mají díky neutuchajícím teroristickým útokům na civilní cíle jen málo důvodů k radosti, humor je neopouští a ruským hlupákům „bojujícím s NATO“ se zkrátka musí smát. „Smysl pro humor je zachraňuje před šílenstvím, jelikož na pozadí informací o zvěrstvech ruských barbarů je těžké zůstat klidný,“ píše agentura Unian.

Prezident Volodymyr Zelenskyj v pořadu moderátora Davida Lettermana z Netflixu pobavil Ukrajince vtipem o tom, jak Rusko „válčí“ s NATO, které se ovšem ještě do boje nedostavilo.

„Potkali se dva Oděsané a jeden druhému říká:
‚Tak jaká je situace, co se říká?‘
‚Nu což, říká se, že je válka.‘
‚A jaká válka?‘
‚Rusko válčí s NATO!‘
‚Vážně?‘
‚Ano, ano, je válka. Rusko bojuje s NATO.‘
‚A co?‘
‚No co… 70 000 ruských vojáků padlo, skoro všechny rakety spotřebovali, mnoho techniky je rozbito, vyhozeno do povětří. Taková je situace.‘
‚A co NATO?‘
‚A co NATO? NATO ještě nedorazilo‘.“

Pořad se kvůli bombardování natáčel už před časem v kyjevském metru. Zelenskyj podle rádia Svobodná Evropa/Rádia Svoboda (RFE/RL) zároveň řekl, že válka by mohla skončit po Putinově smrti. Rusové se v takovém případě podle něj budou věnovat domácí politice, a nikoliv zahraniční.

Je však otázkou, zda smrt jednoho ruského gaunera, byť toho největšího, skutečně válku ukončí. Značná většina (cca 80 %) ruského národa je totiž zaostalá, agresivní a omezená, ašak především od nepaměti uvyklá tvrdé policejní diktatuře, takže dobyvačnou politiku Putina podporuje. Kreml je navíc plný potencionálních Putinových následníků, stejných sovětských zloduchů toužících po obnově Sovětského svazu, libujících si ve válce a bažících po světovládě.

evak