Slavná ruská herečka: Putin je maniak a terorista
Slavná ruská herečka: Putin je maniak a terorista
foto: inkl.com

Rusko – V rozsáhlém rozhovoru se jedna z nejvýznamnějších ruských hereček Věra Polozkovová pustila do Putina i celého kremelského vedení. Rozhovor poskytla známému ruskému influencerovi Juriji Dudovi, který video umístil na platformu YouTube, kde má přes deset milionů odběratelů.

Putin je podle ní terorista a jeden z největších maniaků 21. století a Rusko je rukojmím teroristického gangu, uvedla mj. herečka. Za to, co se děje na Ukrajině, cítí podle svých slov obrovskou hanbu a Rusko varuje, že bude muset zaplatit za vlastní zločiny.

Polozkovová, jež má na svém kontě několik mezinárodních cen i obrovský úspěch v Rusku, musí kvůli svým názorům žít v exilu. Ví, že za současných policejních represí se do Ruska vrátit nemůže a proto shání peníze pro ukrajinskou armádu. „Bojuje za mě a moje děti. Pokud vyhrají, jenom tehdy budeme mít šanci se do Ruska vrátit,“ říká Polozkovová, která se hlavně děsí toho, co se stane, až Rusko prohraje.

„Až putinismus skončí, začne šílené mezivládí. To může být ještě děsivější než poslední rok putinismu. Země, která zavinila tolik problémů a udělala tolik neštěstí lidem na Ukrajině, to – pokud bude mít opravdu štěstí – uzná, bude činit pokání a zaplatí reparace,“ předpovídá herečka budoucnost režimu prezdidenta Vladimira Putina. „Ale aby se v Rusku dalo žít po tom všem, co se s ním stane? Tohle je jen začátek. Nedovedu si představit, jak dlouho to bude trvat, možná se to nestane během našeho života,“ uvedla herečka v rozhovoru.

Jiní ruští umělci ale svého diktátora dál podporují a fandí válečnému běsnění na Ukrajině. Dvěma takovým „kremelským pěvcům“ provozovatelé Fóra Karlín v Praze zrušili koncert a zazpívá pouze Svetlana Loboda, která otevřeně vystupuje proti ruské agresi.

kec