Dementi nebo provokatéři? Rusové věnovali Mariupolu srdíčko
Dementi nebo provokatéři? Rusové věnovali Mariupolu srdíčko
foto: twitter Radio Svoboda

Rusko – Totální ruský hnus. Humanistům, demokratům i zdravě uvažujícím lidem se už z Rusů musí zvedat žaludek. Přepadli a zcela zničili město Mariupol, spáchali tam neslýchaná zvěrstva a nyní mu „z lásky“ věnovali srdíčko.

Je to něco stejně zvráceného, jako by nacisté z náklonnosti poslali vypáleným Lidicím srdečné pozdravy.

Policejní režim nechal v Petrohradě vztyčit svítící instalaci ve tvaru dvou do sebe zaklesnutých srdcí, která má oslavovat dobytí ukrajinského Mariupolu ruskou armádou. Na menším ze srdcí bylo napsáno „Mariupol“ a na větším „Petrohrad“. Ani ne týden na to se na nich objevil nápis upozorňující na vraždění civilistů ruskými silami: „Rozbombardovali jste ho. Vrazi. Jidášové“. Vedení města musí trapnou a zločinnou instalaci nyní opravit.

Ruské úřady podezírají, že autorkou vzkazu na srdcích je 17letá školačka, kterou už zadržela policie a sepsala s ní záznam o „diskreditování ruské armády“, informovala stanice Rádio Svoboda na jednom ze svých webů.

Šéf ruské okupační správy Mariupolu Kostjantyn Ivaščenko označil tuto ruskou odpornost za dárek pro Mariupol od Petrohradu.

Ruští barbaři Mariupol během jara přes dva měsíce intenzivně bombardovali, načež se jim ho v květnu podařilo plně ovládnout. Ve městě zavraždili nejméně 25 tisíc lidí, převážně civilistů. Poškozeno nebo zcela zničeno bylo asi 90 procent bytových a 60 procent rodinných domů.

evak