Rusové znásilňují Ukrajince plánovitě. Ruští homosexuálové a pedofilové mají žně
Rusové znásilňují Ukrajince plánovitě. Ruští homosexuálové a pedofilové mají žně
Ilustrační foto

Rusko, Ukrajina – Neuplyne den, kdy by se svět nedovídal o dalších zločinech páchaných ruskými vojáky na Ukrajině. O znásilňování civilistů se sice vědělo už od začátku agrese, připočítávaly se ale na vrub jednotlivým úchylům z řad ruské armády. Nyní svět zjišťuje, že Rusové páchají sexuální útoky účelově, plánovitě a znásilňování používají jako zbraň.

„Je to určitě vojenská strategie. Ženy někde drží několik dní a neustále je znásilňují. Znásilňují také malé chlapce. Viděli jsme několik poškození genitálií a ženy svědčí o ruských vojácích vybavených viagrou,“ uvedla zvláštní představitelka generálního tajemníka OSN pro sexuální násilí v konfliktech Pramila Pattenová.

OSN má od začátku války zdokumentováno více než sto případů znásilnění či sexuálního násilí, jde samozřejmě ale jen o špičku ledovce. Některé oběti zemi opustily a ostatní, kteří zůstali, se bojí o svých zkušenostech mluvit. „Čísla nikdy nebudou odrážet realitu, protože mnoho případů nebylo nahlášeno,“ vysvětlila Pattenová. Na základě svědeckých výpovědí se věk obětí pohybuje v rozmezí od čtyř (!) do 82 let (!). Oběťmi jsou pak především ženy a dívky, ale také muži a chlapci.

Ruští devianti se ukájejí i na malých chlapcích a mužích. „Obdržela jsem zprávy o případech sexuálního násilí vůči mužům a chlapcům na Ukrajině,“ řekla Pattenová a podotkla, že pro muže může být znásilnění strejně traumatické jako pro ženy, navíc je to pro ně ještě těžší sexuální násilí ohlásit.

„Existuje spousta případů, kdy jsou děti znásilněny, mučeny a drženy jako rukojmí,“ sdělila dále představitelka OSN a svou práci popsala jako „bitvu proti beztrestnosti“. „Proto jsem se v květnu rozhodla přijet na Ukrajinu, abych obětem poslala jasný signál, že za nimi stojíme, a požádala je, aby prolomily mlčení. Rovněž šlo o signál násilníkům – svět se dívá a vaše jednání nezůstane bez následků,“ řekla už na jaře Pattenová.

Ukrajinská generální prokurátorka Irina Venediktová podle portálu The Guardian uvedla, že její úřad shromáždil zprávy o sexuálním násilí ruských vojáků na mužích a ženách všech věkových kategorií, od dětí až po seniory. „Chtějí vyděsit společnost, aby donutila Ukrajinu kapitulovat,“ okomentovala zvěrstva ruských okupantů Venediktová.

Komisařka pro lidská práva Ljudmila Denisová oficiálně zdokumentovala případy 25 žen z Buči, které byly drženy ve sklepě a opakovaně znásilňovány. Soudní lékaři provádějící posmrtná vyšetření žen pohřbených v masových hrobech tvrdí, že také našli důkazy, že některé ženy byly znásilněny předtím, než byly usmrceny.

Týmy žalobců a vyšetřovatelů shromažďují důkazy o rozšířeném sexuálním násilí od doby, kdy byly ruské jednotky z některých území vyhnány. Skupinová znásilnění, útoky se zbraní v ruce a znásilnění spáchaná před dětmi patří mezi šokující svědectví, která shromáždili od obětí a jejich rodin.

Je neuvěřitelné, že se něco podobného děje ve 21. století a ještě k tomu v Evropě. Ruská armáda je z velké části sebranka degenerovaných, zaostalých, duševně narušených a agresivních primitivů a kriminálníků rekrutovaných přímo z věznic. Stav ruské armády bohužel zrcadlí i situaci v ruské společnosti. Opět se ukazuje, že Rusko, jehož většina obyvatel aktivně podporuje zločiny svého stalinistického režimu, nepatří do civilizovaného a svobodného světa a v zájmu jeho bezpečnosti z něj musí být vyobcováno a hermeticky izolováno.

evak