Milion chvilek pořádá demonstraci. ČESKO PROTI STRACHU: Společně na Václavák
Milion chvilek pořádá demonstraci. ČESKO PROTI STRACHU: Společně na Václavák
foto: Petr Zewlakk Vrabec

ČR – Milion chvilek pro demokracii pořádá veřejnou akci ČESKO PROTI STRACHU: Společně na Václavák. Na té spolek 30. října od 16 hodin očekává velkou účast lidí. Aby na akci mohli bez problémů přijet z celé republiky všichni, kteří chtějí podpořit demokratické směřování Česka, posilují dopravci spoje. Nemělo by tedy docházet k předčasnému vyprodání míst do Prahy a následně z Prahy.

Navýšení kapacit spojů zatím přislíbili dopravci RegioJet a Leo Express. Ti potvrdili, že v neděli bude v provozu plný vozový park. “Tento den budeme posilovat na maximum, co naše kapacity dovolí. [...] Budeme dělat, co bude v našich silách a snažit se posílit co největší možné množství spojů,” uvedli dopravci.

Některé místní skupiny Milionu chvilek také chystají společnou cestu na Václavák. Například z Horažďovic a Sušic lidé, kteří se na akci na Václavském náměstí chystají, dorazí společně autobusem, který pro tyto účely vypraví. V příloze najdete leták, který ke společné cestě zve.

Milion chvilek chce akcí ČESKO PROTI STRACHU: Společně na Václavák reflektovat současnou situaci a odpovědět na vzrůstající extremistické tendence, i problémy a obavy, kterým mnozí lidé čelí. Chce vnést do společnosti naději. Jasně pojmenovat to, že teď sice prožíváme náročné období, ale že příklon k putinovskému Rusku není řešení. Akce má být signálem k tomu, že těžké časy společně zvládneme, že je ale třeba vymezit se proti strachu. A postavit se za svobodu a demokracii, za Česko a za Ukrajinu.

Informace k akci budeme průběžně zveřejňovat v události na Facebooku: https://www.facebook.com/events/472154171647088, více podrobností najdete i na webu Milionu chvilek: https://milionchvilek.cz/vaclavak

Akci budeme živě přenášet na naše sociální sítě. Stream bude možné převzít.

Hana Strašáková, mluvčí Milion chvilek pro demokracii