Rusové se přiznali k vraždám dětí. Teď je čekají potíže
Rusové se přiznali k vraždám dětí. Teď je čekají potíže
Masový vrah Uldarov na videu. Pro Rusy je to hrdina foto: YouTube

Ukrajina, Rusko – Už vloni udělil ruský mezinárodní zločinec Putin mnoha trestancům milost aby mohli bojovat na Ukrajině, resp. vraždit tamní civilní obyvatelstvo. Nyní se dva z nich, Azamat Uldarov a Alexej Savičev, na videu ruské nevládní organizace Gulagu.net. přiznali k brutálním masovým vraždám.

Oba vrahové byli povýšení na velitele a v řadách Vagnerovy bandy páchají na Ukrajině neskutečná zvěrstva. Sdělili podrobnosti nejen o zastřelení desítek ukrajinských dětí a dospívajících, ale i o vyhození padesátky raněných zajatců do povětří.

Opilý Uldarov na kameru řekl, že „střelil pětiletou holčičku do hlavy“, když jednotka dobývala Soledar a Bachmut. „Kvičí, je to malé dítě, chápeš. Střelil jsem pěti nebo šestiletou dívku a dorazil ji,“ říká ve videu zakladateli Gulagu.net Vladimiru Osečkinovi

„Touto rukou jsem plnil rozkaz, zabil děti. Chápeš, na rozkaz. Dávali nám rozkaz vše vyčistit a všechny zlikvidovat. Šli jsme a všechny jsme zabíjeli – ženy, muže, důchodce i děti, a to i malé, pětileté,“ pokračuje masový vrah a dodává, že šlo o přímý rozkaz velitele vagnerovců Jevgenije Prigožina.

Uldarov také vzpomněl, jak v březnu „vyčistili“ sklep devítipodlažní budovy v Bachmutu, kde se skrývalo 300–400 lidí, včetně čtyř desítek dětí. Musel prý poslechnout rozkaz a „neměl na výběr“.

S vražděním civilistů se pochlubil i druhý zabiják. „Civilisté vycházeli (z krytu). Měli jsme rozkaz, abychom všechny od 15 let a starší hned beze slova zastřelili. Zastřelili jsme 20–24 lidí, z nichž asi deset bylo ve věku 15–17 let,“ řekl Savičev. Na otázku, kolik neozbrojených Ukrajinců zabili, odpověděl, že patnáctileté Ukrajince je „těžké označit za pokojné civilisty“.

Ani jeden z ruských sadistických úchylů ve videu trvajícím 77 minut nezalitoval svých činů. Naopak – Uldarov prohlásil, že by se rád vrátil na frontu a do boje. Přiznal také, že vagnerovci neberou zajatce a všechny vzdávající se ukrajinské vojáky zabíjejí. Ve většině případů oblíbeným podříznutím hrdla popř. ubitím kladivem. Vše si také natáčejí, což se jednou bude hodit pro pozdější soudní dokazování, aby mohli být sami popraveni.

Oběma vrahům jde nyní o život, Prigožin jim za svědectví o zločinech vyhrožuje zabitím.

O potrestání usilují i Ukrajinci. „Ruští teroristé se přiznali k vraždám ukrajinských dětí v Bachmutu a Soledaru. Jde o válečné zločince z Wagnerovy skupiny, ale vrhá to světlo na zločiny ruské armády na Ukrajině. Kradou a zabíjejí naše děti. Kolik bude ještě takových zločinů? Je to národ nelidských vrahů, biologický odpad světa. Přiznání nestačí. Musí následovat trest. Tvrdý a spravedlivý,“ uvedl podle agentury Unian šéf kanceláře ukrajinského prezidenta Andrij Jermak.

kec