Ruským okupantům dochází dech. Zvažují pomoc od bratrské komunistické KLDR
Ruským okupantům dochází dech. Zvažují pomoc od bratrské komunistické KLDR
Ilustrační foto

Rusko – Přátelství ruských a severokorejských bolševiků, datující se od roku 1945, je nerozborné a na věčné časy. Když proto soudruzi z hladovějící Korejské lidově demokratické republiky vidí, že se jejich ruským bratrům na Ukrajině vůbec nijak dobře nevede, nabídli svým nejvěrnějším spojencům pomocnou ruku. Nebyla by pochopitelně zadarmo, protože hlad je hlad. Severní Korea proto nabídla Rusku sto tisíc „dobrovolných“ vojáků výměnou za plyn a pšenici.

Jelikož agrese a touha po dobyvačné válce je všem komunistům přirozená, korejský vůdce Kim Čong-un se chce do bojů na Ukrajině zapojit přímo. Vedle vraždění by se Korejci mohli podílet i na úklidu a opravách napáchaných škod na ukrajinském území.

„KLDR dala jasně najevo, že vedle stavitelů, kteří by opravovali válečné škody, je připravena dodat drtivé množství bojové síly, ve snaze zvrátit situaci ve prospěch Moskvy,“ informovala proruská zpravodajská agentura Regnum.

Podobně jako Rusko je i KLDR v izolaci a pod mezinárodními sankcemi, ovšem podstatně déle. V KLDR chybí nejen základní potraviny, ale v podstatě veškeré zboží, takž ji vloni opustili už i všichni zahraniční diplomaté. Putin se tak může realisticky podívat, do jaké bídy svoji zem směřuje.

Kreml nyní vážně zvažuje, že lákavou nabídku přijme. „Neměli bychom se stydět přijmout pomocnou ruku, kterou nám podává Kim Čong-un. Pokud se severokorejští dobrovolníci chtějí zapojit do konfliktu, tak jim pojďme dát zelenou,“ prohlásil např. v ruské státní televizi Russia 1 přední moskevský expert na obranu a plukovník v záloze Igor Korotčenko.

evak