Ruský propagandista v TV: Ukrajinské děti by měly být topeny a upalovány
Ruský propagandista v TV: Ukrajinské děti by měly být topeny a upalovány
Tahle ruská zrůda by si oprátku kolem krku skutečně zasloužila. foto: Russia Today

Rusko – Takové hrůzy veřejně nehlásal ani nacistický propagátor Joseph Goebbels. Na ruském propagandistickém televizním kanálu Russia Today lze ale vykládat cokoliv – vyhrožovat světu jadernými zbraněmi, třetí světovou válkou, vychvalovat zvěrstva páchaná ruskou armádou, nabádat k totálnímu zničení Ukrajiny atd. atd. Ruský propagandista Anton Krasovský příčku ruských zhovadilostí posunul ještě výše – v živém přenosu prohlásil, že ukrajinské děti by měly být topeny a upalovány.

K těmto naprosto neuvěřitelným slovům došlo v pořadu Antonyma, kde byl hostem spisovatel Sergej Lukjaněnko. Ten v rozhovoru vyprávěl, jak byl v roce 1980 jako dítě na Ukrajině, kde mu tamní děti řekly, že „Ukrajinu okupují Moskvané“. Lukjaněnko přitom zdůraznil, že šlo o „absolutně ruské, rusky mluvící chlapce“.

Na to Krasovský zareagoval slovy o potřebě topení a upalování ukrajinských dětí a po odvysílání programu ještě na svůj telegramový účet napsal, jaké měl „báječné vysílání“.

To už bylo moc i na jinak otrlou šéfredaktorku Russia Today Margaritu Simonjanovovou, která je těžkou stalinistkou a zastánkyní tvrdé prokremelské linie propagující ruské jaderné vydírání světa. I když jindy blábolení ruských soudruhů v TV toleruje, za Krasovského slova se omluvila a s pedofilním maniakem ukončila spolupráci.

V reakci na Krasovského otřesné výroky vyzvala Ukrajina k zákazu vysílání Russia Today po celém světě. „Vlády, které ještě Russia Today nezakázaly, by se měly na tento pořad podívat. Na jaké straně jste, pokud necháte tuto televizi ve vašich zemích fungovat. Agresivní podněcování ke genocidě nemá nic společného se svobodou slova,“ prohlásil ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba a podotkl, že Krasovský bude postaven před soud.

kec