Rusko se lhaním o ukrajinské špinavé bombě opět zesměšnilo
Rusko se lhaním o ukrajinské špinavé bombě opět zesměšnilo
Ruský "důkaz" ze slovinského archivu. foto: Twitter

Rusko, svět – Oč více to Rusům nejde na bojišti, o to více musí lhát vlastnímu národu i světu v médiích. Rusko nově vyrukovalo s absurdní lží – Ukrajinci chtějí proti ruským vojákům na Ukrajině použít špinavou bombu. Jako „důkaz“ použili Rusové starou fotografii slovinské agentury pro nakládání s jaderným odpadem ARAO z roku 2010.

Ruští tvůrci fakenews o špinavě bombě musí být hodně naivní a hloupí, když předpokládali, že na zneužitou slovinskou fotografii nikdo nepřijde. Slovinská vláda na ruský podvod ihned reagovala. „Fotografie byla zneužita a použita bez vědomí ARAO,“ řekl agentuře AFP poradce slovinského premiéra Dragan Barbutovski.

Kvůli podvrženému snímku má Rusko opět z ostudy kabát. „Sloužil k odborným prezentacím pro širokou i zainteresovanou veřejnost jako výkladový materiál. Na fotografii jsou detektory kouře,“ uvedla slovinská vláda v twitterovém příspěvku.

Kromě ruského publika a proruských kolaborantů v Evropě kremelským výmyslům nikdo neuvěřil. Ukrajina i západní analytici však upozorňují, že jde o další špinavost Moskvy a že Rusko zřejmě samo chystá operaci pod cizí vlajkou a chce eskalovat situaci na bojišti, kde jeho jednotky od září utrpěly řadu porážek.

kec