Ruské vedení již zcela ztratilo kontakt s realitou
Ruské vedení již zcela ztratilo kontakt s realitou
foto: TASS

Rusko – Pokud dnes někdo tápe v tom, co Rusové na Ukrajině dělají, popř. věří moskevské propagandě, že Rusové jsou mírumilovní a že Ukrajina patří Rusku, kteréžto se pouze brání USA a Západu, měl by si někdy poslechnout veřejné projevy ruských poslanců.

Tradice bizarních výroků ruských představitelů se datuje minimálně od vzniku Sovětského svazu. Byly a dodnes jsou agresivní, provokativní, drzé, dehonestující, lživé a fantasmagorické. Rusové se v nich netají, že chtějí obnovit SSSR a opět vládnout polovině Evropy, nejlépe však celé, popř. celičkému světu. V urážkách a vyhrožování západní Evropě vynikal v novodobé historii zejména ruský předák Vladimír Žirinovký. Svět na podobné útoky nikdy nereagoval a politici demokratických zemí tyto bláboly vždy s úsměvem přecházeli s tím, že mužici to v Dumě zase přehnali s vodkou.

Podívejme se na nejnovější „top trháky“ z verbálního análu ruských politiků. Tak např. v květnu 2022 se ve vysílání ruské televize Rossija 1 nechal slyšet nacionalista a poslanec Alexej Žuravljov, že v současném Rusku existují pouze dvě kategorie lidí – ti, kteří válku podporují, a ti, kteří by šli ještě dál. „Požadují, abychom pokračovali až na Berlín, Londýn či Washington,“ prohlásil zavilý putinovec a současně předseda strany Rodina.

To ale zdaleka není vše, co tento „rodinný typ“ prosazuje. Před kamerami rozebíral i myšlenku jaderného útoku na USA. Podle jeho názoru by na zničení východního pobřeží Spojených států stačily dvě mezikontinentální rakety Sarmat. Postsovětský exot se zamyslel i nad otázkou amerických zbraní pro Ukrajinu. „To si vážně myslí, že svými šmejdskými zbraněmi tihle bastardi opravdu změní situaci?“ položil řečnickou otázku Žuravljov při vědomí toho, že na ukrajinském bojišti Rusové nasazují starou vojenskou techniku ze II. světové války.

Podle evidentně retardovaného Žuraljova je prapor Azov „fašistická SS“, ukrajinská armáda je německý Wehrmacht a dva miliony Ukrajinců se chystají obnovit nacistické jednotky SS. „Tyto dva miliony lidí by buď měly opustit Ukrajinu, nebo musí být denacifikováni, tedy zničeni,“ křičel v TV tento příslušník ruského výkvětu národa a jal se vyhrožovat celému světu jadernými zbraněmi: „Pokud nepřijmete naše podmínky, přinutíme vás. Pokud nás přinutíte použít jaderné zbraně, tak nebudeme mít žádnou jinou možnost.“ Vyhrožování Západu jaderným arzenálem má ale v rétorické výbavičce prakticky každý vysoký ruský papalaš, Putina nevyjímaje.

A takových šílenců je v čele Ruska mnohem více. Např. místopředseda ruské státní Dumy Oleg Morozov z Putinovy strany Jednotné Rusko zase přišel v televizi s nápadem, že by bylo záhodno unést nějakého vysokého představitele NATO, který by se třeba vydal navštívit Kyjev. Odborníci v Moskvě by z něj pak mučením vytáhli informace, jaké vydal rozkazy a za co je zodpovědný.

Pozadu v podobných „geniálnostech“ nezůstal ani předseda Dumy Vjačeslav Volodin, podle kterého západní státy dodávající Ukrajině zbraně podporují „vraždění Slovanů na Ukrajině“. Kdyby je totiž nedodávali, nepoddajní Ukrajinci (tedy většina) by už byli povražděni, ostatní převychováni a válka (vlastně operace) by skončila. „Takové akce tlačí svět směrem k pohromě. Všichni lídři států, které rozhodly o dodávkách zbraní, se zpochybnili a měli by být vedeni jako váleční zločinci,“ řekl Volodin.

Rusové mají od vzniku SSSR v sobě zakódovanou komunistickou nenávist vůči tzv. „imperialismu“, tedy všemu, co je demokratické, svobodné a prosperující. A už se ani nesnaží to nějak zastírat. Např. bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv (Jednotné Rusko), dříve považovaný za umírněného politika, na sociální síti Telegram rovnou prohlásil, že Západ (včetně Česka) nenavidí. „Jsou to bastardi a špína. Přejí Rusku smrt. Dokud budu žít, udělám všechno pro to, aby zmizeli.“ Tato Putinova loutka současně mluvila i o „evropských a amerických imbecilech“, což je na představitele rozvojové a chaotické země, která celou dobu své existence žije ve lži a bludech, velice přihlouplé vyjádření.

Jestliže takto veřejně mluví ruské elity, není se co divit, proč 85 % porobeného ruského obyvatelstva stále neochvějně (navzdory páchaným zvěrstvům na Ukrajině) stojí za svým diktátorem. Mají to totiž v genech. Stejně tak jejich předkové adorovali (a dodnes velebí) Josifa Stalina, mimochodem druhého největšího masového vraha v dějinách lidstva.

Vypadá to, jakoby na Rusko, které se evidentně ocitlo ve slepé uličce, padla kletba nějakého temného okultisty v podobě davového šílenství či hromadného pomatení postihujícího (téměř) celou populaci. Materialistický analytik asi namítne, že jde jen o dlouhodobý a důsledný kolektivní výplach hlavy, totalitní režim, cenzuru, drakonické tresty za vyřknutí pravdy a neustálé celostátní lhaní, šíření nenávisti atd.

Velká část veřejnosti včetně mnohých poslanců baží po návratu Sovětského svazu a chtěli by zpátky i svou rudou vlajku. Ta současná trikolóra jim příliš připomíná imperialistické vlajky Holandska, popř. Francie. A tentokrát mají pravdu. Totalitní Ruské federaci, stojící na pevných bolševických základech, by rudý prapor, připomínající moře krve, se žlutou hvězdou, srpem a kladivem přece jen slušel mnohem více.

evak