Objevují se spekulace, že je Putin už mrtvý
Objevují se spekulace, že je Putin už mrtvý
Ilustrační foto

Rusko – Pokud by se nejednalo o Putina, vypadalo by to na práci nějakého proruského fakemakera. Jenže s touhle zprávou přišli agenti britské rozvědky MI6.

Na druhou stranu by to nebyl žádný div, ruský diktátor podle všeho zdravotní problémy skutečně má. A protože Kreml neustále lže, Putinovu smrt by jistě tajil. „Putin je vážně nemocný, a když umře, jeho smrt bude tajená týdny, možná i měsíce," řekl britskému deníku Daily Star zdroj z rozvědky a dodal: „Existuje také možnost, že už je mrtvý.“

Podle serveru britského listu Daily Mirror byla Putinova vystoupení velmi pravděpodobně nahrána předem. Rovněž se spekuluje, že na veřejnosti často používá dvojníky. Jeden takový prý měl Putina zastoupit na moskevské přehlídce ke Dni vítězství 9. května.

Není vyloučeno, že zvěsti o Putinově konci šíří záměrně sami Rusové. Ostatně v dezinformacích, mlžení, překrucování a lhaní jsou Rusové odjakživa absolutní světová špička. Putinův tým používá při natáčení pro TV mj. různé statisty, např. při setkáních svého šéfa s lidem. Naposledy tomu tak bylo při jeho návštěvě „raněných“ vojáků v nemocnici, kdy byl jeden z nich identifikován jako jeden z občas používaných figurantů.

A proč by to Rusové vůbec dělali? Putinovi nejoddanější nohsledové, čili generálové a politikové, by totiž mohli přijít o moc a bylo by v jejich zájmu setrvat u „koryta“ co nejdéle. „Opravdový strach pro ně vyplývá z toho, že jakmile oznámí jeho smrt, může v Kremlu nastat puč. Mají tedy významný zájem na tom říkat, že je naživu, i kdyby byl opak pravdou," uvedl agent z MI6.

Není zcela zřejmé, jakýmu nemocemi Putin vlastně trpí. Faktem je, že ho všude doprovází tým lékařů. Podle jedněch odborníků trpí Parkinsonovou chorobou, podle jiných rakovinou apod. Podle deníku Daily Mirror vtrhnul Putin na Ukrajinu kvůli kognitivní poruše související s chemoterapiemi.

Podle hlásné trouby Kremlu Dmitrije Peskova je Putin zdravý jako rybička.

evak