Putinův kumpán přiznal, že Moskva neustále lže
Putinův kumpán přiznal, že Moskva neustále lže
Zločinec Prigožin. Podle některých nástupce Putina. foto: ABC News

Rusko – Když svého času obviňovaly USA Rusko, že zasahuje do amerických voleb, Kreml začal lhát, až se hory na Urale zelenaly. Nyní Putinův nejbližší zločinecký komplic Jevgenij Prigožin přiznal, že to je pravda. Zkrátka a dobře – vyčítat Rusovi, že lže, je jako vyčítat kočce, že mňouká.

Podle agentury Reuters jde o první veřejné přiznání od osoby, kterou Washington viní z pokusů ovlivňovat americkou politiku. Podnikatel a zakladatel ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny v odpovědi na dotaz ruského zpravodajského serveru, který na ruské sociální síti VKontakte zveřejnila tisková služba jeho cateringové společnosti Concord uvedl: „Vměšovali jsme se (do amerických voleb), vměšujeme se a budeme se vměšovat. Opatrně, přesně, chirurgicky a po svém, jak to umíme.“

Zločinecká Wagnerova (v ruštině Vagnerova) banda je napojena na Kreml a páchá zvěrstva nejen na Ukrajině, ale také v Sýrii a Africe.

Samotný Prigožin, jemuž se říká Putinův šéfkuchař (jeho cateringová společnost dostává zakázky od Kremlu) byl v USA oficiálně obviněn ze sponzorování takzvaných trollích farem, kterými se podle západních představitelů Moskva snaží ovlivňovat politiku v USA a dalších zemích.

V červenci nabídlo americké ministerstvo zahraničí odměnu deset milionů dolarů (234 milionů Kč) za informace o Prigožinovi v souvislosti s jeho „angažmá při ovlivňování amerických voleb“. Kromě USA na něj uvalily sankce také Evropská unie a Velká Briánie.

kec