Po zvěrstvech v Buči chce tenista ruské vojáky už jen zabíjet
Po zvěrstvech v Buči chce tenista ruské vojáky už jen zabíjet
Ilustrační foto

ČR – Ukrajinský tenista Serhij Stachovskij, svého času 31. hráč světa, se ve dvanácti letech přestěhoval z Ukrajiny do Frýdlantu nad Ostravicí, kde dochodil školu a naučil se i česky.

V Bratislavě na tenisovém turnaji jej vyzpovídali novináři. Ptali se samozřejmě nejvíce na hrůzy, které páchají na dobytých územích Rusové. „Vždy se mě někdo ptal, jestli vím, co udělám, když potkám Rusa. Odpovídal jsem, že nevím. Ale poté, co jsem nahlédl do Hostomelu a Buči, už nemám problém. Kdybych teď viděl ruského vojáka, nebudu mít žádné slitování," řekl Stachovskij.

Rusové se na Ukrajině chovají mnohem hůře než svého času nacisté, na čemž se jednomyslně shodují všichni staří pamětníci II. světové války. Ruské bestie v okupovaných městech vraždí a mučí civilisty, hromadně znásilňují ženy i děti a ty kteří přežijí, jen odvlečou do Ruska, kde se po nich slehne země.

„Byli jsme tam den poté, co Rusové odešli. To se nedá ani slovy popsat, co jsme viděli. Muži to měli snazší, hned je zastřelili. Podle jedné expertízy zemřela jedna žena poté, co ji znásilnilo 60 chlapů," popsal zvěrstva ruských úchylů Stachovskij. Znásilňování žen a dětí má v sovětsko-ruské armádě ohromnou tradici. Při „osvobozování“ východní Evropy v roce 1945 znásilnili rudoramejci na dva miliony žen a dětí, většinou mnohonásobně. Sexuální násilí páchali tito barbaři nejen na Němkách, ale i na ženách na spojeneckých územích, včetně Československa. Své zvířecí choutky, které jim tehdy posvětil Stalin, dokonce ukájeli i na Polkách a Ruskách z koncentračních táborů.

Pokud si Ukrajinci chtějí zachovat svobodu a život, musí ruské agresory zničit. Každý zabitý Rus je malinkým příspěvkem ke konečnému vítězství, o kterém na Ukrajině nikdo nepochybuje. „Problém je jejich převaha. Na jeden náš tank nebo dělo připadá 15 ruských, nemluvě o munici, tam je ten poměr snad 1 ku 40. Potřebujeme pomoc západních zemí," prohlásil tenista.

Ocenil současně i pomoc České republiky a Slovenska. „V prvních týdnech války nejlépe zareagovaly země, které si ruskou agresi ještě pamatují. Jenže jsou to malé země, i když s velkým srdcem. Přijde mi, že nám odevzdaly všechno, co mají. Potřebujeme pomoc velkých armád, ale ty své zásoby uvolňují pomalu," poznamenal na adresu Německa, Francie, Itálie atd. Stachovskij.

Momentálně pendluje mezi rodinou, vlastním vinařstvím, tenisovým klubem a ukrajinskou armádou. „Mám brigádu v Charkově, tak se tam vracím a snažím se jim pomoct hlavně s dodávkou materiálu, teď mám spíš takovou velitelskou pozici,“ popsal svou současnou činnost tenista.

evak