Na Hodonínsku přibývá nejvíce nakažených covidem ve střední Evropě
Na Hodonínsku přibývá nejvíce nakažených covidem ve střední Evropě
Ilustrační foto

ČR - Na Hodonínsku je aktuálně 61 nakažených na sto tisíc obyvatel. Je to nejvíce v republice a současně i více než v sousedních zemích jako je Rakousko a Německo.
   Evidovaných nakažených je na jižní Moravě momentálně 511, z toho 172 v Brně a 155 na Hodonínsku. Do nemocnice putovalo na třicet pacientů, z čehož 6 lidí je ve vážném stavu, 10 ve středně vážném a 16 má lehký průběh. I když šíření koronaviru na jižní Moravě zrychluje, hygienici uklidňují, že nemoc neútočí s takovou silou jako v březnu.
   V Hodoníně tak např. 650 žáků základní školy Očovská 1. září zůstalo doma a do školy půjdou nejdříve až přiští týden. V druhém největším městě okresu Kyjově je aktuálně 25 nakažených.
   Laboratoře evidují v kraji za posledních sedm dní 305 nových případů. Nákaza se populací šíří nejrychleji ve věkových skupinách 25–34 a 45–54 let. Na jihu Moravy tak od začátku pandemie zaznamenali už 1900 nakažených. Zvyšující se počty případů přesahující dosavadní rekordy zaznamenalo i celé Česko - včera ve středu 2. září přibylo za jediný den 650 nakažených.
ECHO Valašska