Ministryně Černochová označila příznivce ANO za otroky
Ministryně Černochová označila příznivce ANO za otroky

ČR – Na hrubý pytel patří hrubá záplata. Ministryně obrany Jana Černochová v nedělní Partii Terezie Tománkové TV CNN Prima NEWS zareagovala na Babišovy agresivní billboardy špinící armádu a přirovnala členskou i voličskou základnu ANO k otrokům slepě podporujícím jakýkoliv Babišův počin.

Černochová v diskusním pořadu prohlásila, že Babiš v boji o Hrad zneužívá armádu a vojáky. „Jako Česká republika se nacházíme v situaci, kdy válkou straší bývalý premiér a kandidát na prezidenta za podpory a hlasitého potlesku otroků z ANO,“ řekla Černochová poslanci ANO Lubomíru Metnarovi, se kterým probírala vyhrocenou kampaň.

„Šlo o volební kampaň, kterou, bohužel, vyhrotil kandidát hnutí ANO. Vyhrotil tuto kampaň v tom smyslu, že například paní profesorce Nerudové přišel e-mail,“ uvedla ministryně. Stálo v něm toto: „Počítejte s tím, že když se neomluvíte (Babišovi), tak na vašem předkusu přistane baseballová pálka.“

„Je z toho patrné, že vaši podporovatelé jsou schopni a ochotni udělat pro hnutí ANO jako otroci úplně všechno,“ dodala ministryně Černochová.

Je nesporné, že vůdce ANO záměrně straší lidi válkou když deklaruje, že nezavleče Česko do války, protože je diplomat. Tyto lži by se snad už daly vyhodnotit jako trestný čin šíření poplašné zprávy. Jelikož cílí na na starší a méně vzdělanou venkovskou populaci obývající ekonomicky problematické oblasti, Babišovy bludy padají na úrodnou půdu. Mnozí jeho voliči tvrdí, že jej budou volit, protože taky nechtějí válku, zatímco generál Pavel je válečný štváč.

Na slova Černochové o otrocích z ANO zareagovaly ve Sněmovně ihned poslankyně ANO Alena Schillerová a Jana Pastuchová s tím, že ony žádné Babišovy otrokyně nejsou a žádají omluvu.

„Paní předsedkyně klubu Schillerová, milá kolegyně Jano Pastuchová, ani vy, ani já nemůžeme být otrokyně. Nemůžeme jimi být proto, protože všechny v této Sněmovně pobíráme plat. To, že jste si moje slova vztáhly na sebe, není můj problém, to je problém váš,“ odpálkovala obě Babišovy ochránkyně šéfka resortu obrany.

A Babišově pravé ruce Schillerové ještě naložila: „Přimluvte se u pana Babiše za jeho omluvu vojákům. Nezatahujte vojáky do jeho volební kampaně. Neobviňujte je ze zatahování naší zemi do války. Vojáci nechtějí válku, jako ji nechceme my.“

„Diplomat“ Babiš mezitím stačil uvrhnout Česko do další ostudy když prohlásil, že by v případě napadení Polska Ruskem neposlal české vojáky na pomoc. Když se v Evropě spustila vlna protestů, snažil se svá slova popřít, v čemž mu opět horlivě až „otrocky“ pomáhali poslanci ANO (např. Nacher začal dokonce rozebírat čl. 5 smlouvy s NATO). Babišovu „diplomacii“ teď řeší na mezinárodním poli politici včetně prezidenta Zemana, který musel Babišův blábol vysvětlovat polskému prezidentovi Dudovi. Zeman kupodivu Babiše příliš nepodpořil a Dudu ujistil, že Češi by Polákům samozřejmě na pomoc ihned a rádi přispěchali. Zároveň prohlásil, že otázka útoku Ruska na Polsko už vůbec není hypotetická, čímž se právě nesmyslně hájil Babiš.

Polský prezident Babišovo odpadlictví a rusofilství velkoryse přešel, nicméně si do Slováka Babiše vtipně rýpnul: „Otázka nebyla úplně chytrá, možná se měli zeptat, co by udělal, kdyby zaútočili na Slovensko.“ Zemana tento bonmot evidentně pobavil a Dudu pochvalně poplácal po rameni.

evak