Milion chvilek zveřejnil video na podporu demokratického kandidáta
Milion chvilek zveřejnil video na podporu demokratického kandidáta
foto: Petr Zewlakk Vrabec

ČR – Teď je důležité spojit se společně pro demokrata. I když demokratický kandidát/ka, kterého volili v prvním kole nepostoupil, sešli se jejich voliči na happeningu Milionu chvilek. Na Hradčanském náměstí vyskládali obří puzzle skládačku, která symbolizuje, že jsou společně s voliči Petra Pavla připraveni podpořit právě jeho - demokrata, který se ve druhém kole postaví Andreji Babišovi. Ze skládání puzzle vznikl videospot na podporu demokratického kandidáta, ve kterém vystupuje také Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Video Milion chvilek zveřejnil včera odpoledne.

„Šance, že budeme mít na Hradě demokrata, jsou veliké. Bez spolupráce voličů všech demokratických kandidátů a kandidátky to ale nepůjde. U voleb je potřeba razantně odmítnout možnost, že by v našem čele usedl populista, manipulátor a lhář. A to chceme říct i tímto videem,” uvedla mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková. „Jsme rádi, že se k němu přidali voliči opravdu všech demokratických kandidátů a jsme rádi, že ve videu vystupuje i Danuše Nerudová a Pavel Fischer. Podpora postupujícího demokrata a to, že se nevykašleme na druhé kolo, je teď pro budoucnost naší země klíčová.”

Ve videu kromě samotných kandidátů promlouvají také známé osobnosti, které dříve vystupovaly na podporu jiných demokratických kandidátů. Stejně jako Danuše Nerudová, Pavel Fischer a Marek Hilšer nyní jednoznačně stojí za Petrem Pavlem a hodnotami, které reprezentuje, a které po dlouhé době může přinést zpět do prezidentského úřadu.

Jde například o Olgu Sommerovou, Josefa Poláška, Martu Jandovou, Jana Musila, Ester Geislerovou, Marka Lamboru, Moniku MacDonagh-Pajerovou, Aleše Hámu a další.

Obrovské puzzle, které lidé společně ve videu skládají, o rozměru téměř 6 x 6 metrů, zobrazují Pražský Hrad, nápis “společně pro demokrata”, aktivní občanskou společnost a podané ruce. Vytvářejí tak obraz demokracie, budoucnosti, kterou si už za týden mohou občané zvolit, pokud ve volbách podpoří demokratického kandidáta.

Video najdete na YouTube kanálu zde: https://youtu.be/g62j4eZvc2Y
Autory videa jsou Bratři v klipu a Amálie Kovářová

Milion chvilek pro demokracii