Milion chvilek pro demokracii opět míří do ulic! Budou evropské volby
Milion chvilek pro demokracii opět míří do ulic! Budou evropské volby
foto: Milion chvilek pro demokracii

ČR – Česká volební účast ve volbách do Evropského parlamentu je historicky jedna z nejnižších v EU! V roce 2019 přišlo k volebním urnám 28 % voličů, v roce 2014 to bylo dokonce pouze 18,2 %. V Evropských volbách máme ale šanci ovlivnit budoucnost Evropy a nasměrovat ji správným směrem!

Chceme proto aktivizovat české občany a občanky, aby šli 7.– 8. června k volbám do Evropského parlamentu! Jak? Vizuální guerillovou akcí plánujeme propojit celou zemi: Praha a dalších 40 měst po celé republice v každém kraji ČR!

V sobotu 1. června v brzkých ranních hodinách se v Praze i po celém Česku odehraje guerillový street art, v rámci kterého vstoupíme do veřejného prostoru. Epicentrem celé akce bude pak prostor u Stalina pod kyvadlem na pražské Letné.

Mezi šestou a desátou ranní vám bude na místě k dispozici náš tiskový mluvčí Antonín Pášma, který bude připravený zodpovědět případné dotazy osobně nebo na telefonu.

Cílem této akce je připomenout lidem, že volby do EP jsou zásadní pro budoucí směřování Evropy a kam se (a my s ní) bude v budoucnu ubírat. Chceme zdůraznit, že obzvlášť při takto nízké volební účasti se počítá každý hlas a každý může rozhodnout jestli budeme v Evropě platit za rovnocenné partnery, podporovat její jednotu, prosperitu a usilovat o bezpečí všech Evropanů.

Chcete být také u toho? Skvělé, udělejte si s námi Chvilku pro Evropu a doražte!

Antonín Pášma, tiskový mluvčí Milionu chvilek pro demokracii