Milion chvilek chystá demonstraci na podporu demokratických koalic do říjnových voleb
Milion chvilek chystá demonstraci na podporu demokratických koalic do říjnových voleb

ČR – Jdeme do finále: NECOUVNEME! Tak zní název demonstrace, na které Milion chvilek pro demokracii zúčtuje se současnou vládou. Na akci na Václavském náměstí v neděli, 20. června od 16 hodin, Chvilkaři sepíšou všechny problémy a kauzy Babišovy politiky na velkou účtenku v nadživotní velikosti. Kromě toho ale také představí plán, jak jednou provždy uzavřít kapitolu současné vlády a otevřít cestu změně. Ta má nastat v říjnových volbách díky kontaktní kampani na podporu demokratických koalic, kterou Milion chvilek na demonstraci odstartuje.
   „Neuvěřitelně mě vytáčí všechny ty kauzy a uzurpování moci, obrovská arogance, luxování peněz a bezohlednost vůči všem lidem České republiky!,” řekl Benjamin Roll, předseda Milionu chvilek, k důvodům, proč na 20. června svolává demonstraci Jdeme do finále: NECOUVNEME!. „Děsí mě, že místo nových nadějných osobností roste popularita dalším gaunerům. Děsí mě, jak strašně moc nás Rusko válcuje dezinformacemi. To vše mě víc a víc upevňuje v přesvědčení, že teď jde skutečně o všechno. Máme teď před sebou jako Milion chvilek první sněmovní volby. U těch krajských se nám podařilo zvednout volební účast o 3, 4 %, a o to se pokusíme i teď. Dokončíme to, co jsme začali na Letné!,” dodal.
   Arogance moci a závěrečné zúčtování s Babišovou vládou pak budou hlavním pojítkem celé demonstrace. Na té vystoupí kromě členů Milionu chvilek i organizátoři Milionové sítě z mnoha míst po celé republice. Akci svou účastí podpoří také řada známých osobností, mezi nimi například nevidomá klavíristka Ráchel Skleničková, herečka Tereza Těžká nebo herec a zpěvák Tomáš Klus, který zazpívá píseň z nového politicky laděného alba.
   „Po třech a půl letech jsme v cílové rovince. Demonstrace v posledních letech zabránily nejhoršímu, daly novou naději lidem napříč republikou, a teď se dostáváme do finishe. Změna je na spadnutí,” uvedl Jiří-Jakub Zévl, místopředseda Milionu chvilek k současné situaci. „Ty roky se téměř denně zabývám problémy pana premiéra, ale i tak mě šokovalo, když jsem viděl všechny ty kauzy jednu po druhé, pěkně za sebou. Je to už slušný seznam...”
   Výrazným bodem nedělní demonstrace i startující kampaně pak bude nadcházející schůzka s představiteli koalice SPOLU. Po lídrech jednotlivých stran budou představitelé Milionu chvilek požadovat, ať se oficiálně zaváží k tomu, že po volbách nebudou spolupracovat s ANO, komunisty a extremisty. Tak, jak se již dříve zavázala koalice Pirátů a Starostů.
   „V posledních čtyřech letech jsme z úst politiků slyšeli jen nesplnitelné sliby, vzletné fráze o tom, jak všechno bude. O tom, jak by nikdy nemohli spolupracovat s komunisty, nebo jak zatočí s mafiány v naší zemi. A přitom na demonstraci na vlastní oči uvidíme, že seznam politických kauz je zdánlivě nekonečný. Do nastávajících voleb proto potřebujeme mít jistotu, že demokratické strany po volbách nenavážou žádnou formu spolupráce s ANO, extremisty ani komunisty, protože v tom případě by žádná změna nemohla nastat. A proto požadujeme, aby se k tomu stejně jako koalice Piráti a Starostové zavázala i koalice SPOLU. Jedině tak je budeme moci podporovat do voleb. A po volbách pohlídáme, jestli své slovo drží,” prohlásila mluvčí Milionu chvilek Hana Strašáková.
  Celá nedělní demonstrace Milionu chvilek bude tlumočena do znakového jazyka. Další hosty a osobnosti budeme postupně zveřejňovat na našich sociálních sítích.
   Další informace o akci najdete na webu Milionu chvilek a na Facebookové události.
   Průběh demonstrace bude živě vysílán. Přenos bude možné převzít.
Kristina Jochmannová, media relations
Hana Strašáková, vedoucí komunikace