Komunisté volí Babiše. Pavel prý je peklo
Komunisté volí Babiše. Pavel prý je peklo
Ilustrační foto foto: LIBEA

ČR – Komunisté budou volit kandidáta jim politicky spřízněného – Andreje Babiše. Ostatně s jeho minulou vládou otevřeně spolupracovali. Komunistická strana Čech a Moravy slovenského miliardáře otevřeně podpořila a vyzvala své členy a příznivce, aby jej volili.

„Jestliže je Andrej Babiš zlo (jak řekla D. Nerudová, pozn. aut.), tak jeho protikandidát Petr Pavel je vyložené peklo,“ uvedli komunisté ve svém prohlášení. To je zajímavé poselství od ateistů, kteří církevní představitele perzekuovali a v Boha nevěří, stejně jako na peklo a ráj.

Zcestné komunistické učení je totiž nejen zcela absurdní, ale evidentně také časově tvárné, jelikož jeho současným stoupencům vůbec nevadí, že podporují miliardáře, který vykořisťuje (slovy K. Marxe) ve svých fabrikách dělníky. To je v ostrém rozporu s jejich komunistickou ideou. Dle jejich marxisticko-leninské filosofie by naopak měli jako správní proletáři usilovat o zabavení Babišových výrobních prostředků, čili sebrat mu továrny a poslat jej za mříže. Komunistům kupodivu ani nevadí, že Babiš (prozatím) nechce vystoupit z „imperialistických“ organizací jako je NATO a EU.

Komunisté v letech 2017 až 2021 podporovali menšinovou vládu hnutí ANO a ČSSD. ANO jim za to přebralo svým levicovým programem voliče, takže komunisté ani sociální demokraté se do Poslanecké sněmovny už nedostali.

Samotní komunisté mají ze současného prezidentského souboje jistý druh potěšení a vyzdvihují, že do druhého kola se dostali dva bývalí komunisté. „Ukazuje se, jak prozíravá byla kádrová politika bývalé KSČ,“ hrdě napsal bývalý předseda komunistů Vojtěch Filip nedávno na twitteru.

Zatímco Petr Pavel se za svou předlistopadovou činnost v KSČ omluvil a snažil se po změně režimu své pochybení napravit, Andrej Babiš prokazatelně podepsal v roce 1982 vázací akt agenta StB a pod krycím, jménem Bureš udával lidi. Tyto hanebné skutky dodnes popírá.

evak