Klaus opět prokázal svou oddanost Kremlu
Klaus opět prokázal svou oddanost Kremlu

ČR – Naštěstí jsou už dávno pryč doby, kdy Václav Klaus jako prezident svými bláboly ve velkém poškozoval Českou republiku v očích našich spojenců v EU i NATO. Jeho příklon ke Kremlu a obdiv k ruskému diktátorovi byl, ke škodě celé naší země, znám nejen na Západě, ale i v USA.

V hlavě se mu bohužel nerozsvítilo ani po ruském útoku na Ukrajinu a zvěrstvech, která tam ruští vojáci páchají.

Aby na sebe jako důchodce strhl alespoň nějakou pozornost, v souladu s ruskou propagandou mj. prohlásil, že „Rusko bylo k válce vyprovokováno, protože to, co se dělo na Ukrajině, považovalo za fatální ohrožení své bezpečnosti“.

Jako zavilý zastánce Ruska rovněž zkritizoval Západ v čele s USA a západní státy obvinil z neochoty válku ukončit.

Europoslanec Tomáš Zdechovský Klausovy výroky označil rovnou za pitomost. „Pokud bude chtít Václav Klaus vidět důsledky ruské invaze, může se se mnou jet v létě starat o zmrzačené děti na východ Ukrajiny. Třeba ho tyto bláboly o ospravedlňování ruské invaze přejdou,“ řekl Zdechovský mj. pro CNN Prima NEWS.

Bývalý prezident se obul i do předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové, kterou osočil ze zaprodanosti. Neřekl sice komu je zaprodaná, ale z jeho dlouhodobých postojů lze předpokládat, že patrně Západu v čele s USA. To je totiž oblíbená a stará komunisticko-kremelská hláška, což je od Klause, Putinova největšího lokaje v ČR, opravdu úsměvné.

Pekarová v reakci pro CNN Prima News označila Klausovy výroky za „zoufalé výkřiky o pozornost“. „Slova o ‚totálním zaprodání‘ mě od člověka, který pravidelně se svatojiřskou stuhou navštěvoval ruskou ambasádu a je hlavní hvězdou ruské propagandy, velmi pobavila. Aneb podle sebe soudím tebe,“ odpálkovala Klausovy tlachy Pekarová Adamová.

V rámci svého zviditelnění nepřestal Klaus ani v důchodu provokovat, šířit dezinformace a hájit ruský režim. Tradičně cituje marginální názory různých veřejnosti vesměs neznámých osobností ze Západu, aby to nevypadalo, že ruskou barbarskou válku hájí jenom on sám. Na jeho příkladu je vidět, že nejen nevzdělaná a zabedněná lůza, ale i vzdělanci mohou podlehnot ruské propagandě a i těm nejhloupějším dezinformacím.

Za své skutky (např. amnestie zločinců-podnikatelů) a vyhraněné názory překračující mnohdy hranici zákona byl V. Klaus už dříve několikrát nařčen z vlastizrady.

evak