Kdo v Rusku kritizuje válku, přijde nejen o svobodu, ale i peníze a majetek
Kdo v Rusku kritizuje válku, přijde nejen o svobodu, ale i peníze a majetek
Ruská vězení patří mezi nejhorší na světě. foto: Ilustrační foto

Rusko – Bolševicko-fašistický režim v Rusku utahuje šrouby. Vůdce Putin rozhodl, že osobám odsouzeným za kritiku vraždění na Ukrajině (tzv. speciální vojenská operace) budou moci úřady konfiskovat peníze, majetek, aktiva či jiné cennosti.

V Rusku je kritika války trestána vysokými tresty odnětí svobody už od samotného vpádu ruských hord na Ukrajinu, nyní jde o další zpřísnění. Nový zákon je zaměřen především odpůrce Putinovy politiky, kteří utekli do exilu, ale část svého majetku mají pořád v Rusku.

V ruském trestním zákoníku přitom stojí, že majetek lze zkonfiskovat pouze v případě, že byl získán nebo použit k trestnému činu. Kdo by se ale takovými detaily v policejním teroristickém státě vedeném zločinci zaobíral?

Putinovi poskoci naopak jásají. Např. předseda Státní dumy Viačeslav Volodin prohlásil, že tento zákon je namířen proti „darebákům a zrádcům, těm, kteří zradili svou vlast“. Jiný patolízal, poslanec Liberálně demokratické strany Ruska Andrej Lugovoj, přispěchal s prohlášením: „Každý, kdo se pokusí škodit vlasti, přijde o všechno a zdechne tam, někde za hranicemi jako poslední prašivý pes“.

A co na to čeští (a jiní evropští) rusošvábové, prokremelští kolaboranti a podobní vlastizrádci? Jak by se jim líbila aplikace takového „demokratického“ (podle nich je Rusko demokratické) zákona v jejich vlasti? Kdo bude jakkoliv schvalovat či podporovat ruskou agresi vůči Ukrajině a režim v Rusku, půjde do basy a přijde o veškerý majetek?

evak