Kandidátka SPD navrhuje: Vyhladit Ukrajince, zničit Česko a velebit Putina
Kandidátka SPD navrhuje: Vyhladit Ukrajince, zničit Česko a velebit Putina
Ilustrační foto

ČR – Že je hnutí SPD (Svoboda a přímá demokracie) extremistické, nacionální, autoritářské, krajně levicové a především silně proruské je všeobecně známo. Avšak poté, co jeho kandidátka do komunálních voleb v Pardubicích odhalila na sociálních sítích své názory a vyhrožovala desítkám lidí smrtí, by SPD mohla být klidně prohlášena i za stranu teroristickou.

Příznivkyně SPD ruského původu Světlana Ekaterina Tomaštik kandidovala za tuto partaj do zastupitelstva v pardubické městské části na čtvrtém místě a současně i na 31. místě na tamnější magistrátní kandidátce.

Tato fanatická Ruska hlásící se k SPD nejenže oslavuje na internetu ruský režim, Putina i jeho vraždění na Ukrajině, ale šíří zlobu a nenávist nejen k Ukrajincům, ale dokonce i k celé České republice, která ji hostí. Ukrajinským občanům a českým odpůrcům ruské agrese zasílala z různých účtů a pod falešnými profily extrémně vulgární zprávy a výhrůžky.

„Neboj, ty děvko, celou tvou rodinu popravíme před tebou a pak tebe, žádný Ukrajinec nepřežije,“ napsala 28letá pracovnice v pohostinství v jedné ze svých zpráv. „I tvá likvidace mi projde, nejsi první ani poslední. Pozor, požáry v noci jsou časté. Nebo kudla v zádech na ulici. Každý den se někdo vyřeší,“ vyhrožovala v další.

Tato státu nebezpečná rusko-česká kreatura z řad SPD hrozí i českým občanům. „Tvá zemička, co nemá ani populaci Moskvy a není vidět ani na mapě, bude brzo vymazaná. Za ty debilní kecy bude brzo v ČR to samé co na Ukrajině, již se to v Moskvě řešilo. Tentokrát vás vyřešíme pořádně,“ uvedla v další konverzaci zlovolná ženština Tomaštik, která se přitom ještě nestydatě ohání otřepanými frázemi SPD o hájení českých zájmů.

Hnutí SPD se sice po provalení tohoto skadálu od názorů své kandidátky distancovalo a po několika dnech ruskou agentku z kandidátky kupodivu stáhlo, předseda hnutí Okamura by však měl vysvětlit, jak je možné, že jeho podřízení straničtí funkcionáři dosadili tuto lidskou stvůru s názory nepřátelskými České republice na 4. místo své kandidátky do komunálních voleb v tak velkém městě. Vypadá to, že názory rusofilní Tomaštik podle všeho nejsou v SPD nijak vybočující.

Kriminálním chováním kandidátky SPD se nyní zabývá policie. „Mohu potvrdit, že některá oznámení na jednu z komunálních političek jsme již předali správnímu orgánu jako podezření ze spáchání přestupku,“ sdělila iDnes.cz policejní mluvčí Markéta Janovská.

Vyšetřování „političky“ SPD pro podezření ze spáchání přestupku je naprosto bezpředmětné, protože se evidentně dopustila trestných činů rozvracení státu (§ 310 trest. zák., konkrétně úmyslné rozvrácení územní celistvosti nebo obranyschopnosti ČR anebo zničení její samostatnosti) a zejména pak vlastizrady, a to za stavu ohrožení státu. Ve svém rodném Rusku by za obdobné činy v opačném gardu dostala doživotí.

V souvislosti s touto kauzou úchylné „političky“ SPD by orgány činné v trestním řízení, potažmo zákonodárné sbory, měly konečně začít jednat a vyčistit republiku od špiclující a rozvratné ruské „páté kolony“. V praxi by to znamenalo kompletní a důkladné prověření všech ruských občanů pobývajících na našem území a škodící jedince typu zmíněné kandidátky SPD internovat či deportovat. Tvrdý postup by se měl neprodleně nastolit i vůči všem proruským dezinformátorům a přisluhovačům Kremlu z řad českých občanů. Zákaz vstupu všech Rusů (s výjimkou disidentů) na naše území, podobně jako to už udělalo Polsko a pobaltské republiky, je pak pro bezpečnost republiky zcela nezbytný.

evak