Chocholoušek by se radoval. Hosté v pořadech ruské TV mluví jak chovanci ústavu pro choromyslné
Chocholoušek by se radoval. Hosté v pořadech ruské TV mluví jak chovanci ústavu pro choromyslné
Solovjov je zralý na psychiatrickou léčbu. foto: propertraining,net

Rusko – Říká se, že papír snese všechno, ruská televize jde ale ještě dál. Blouznění prokremelských fanatiků, zejména pak v Solovjovových pořadech, nemá zřejmě hranic.

Naposledy s propagandistou Solovjovem diskutoval na ruské stanici Rossija 1 ukrajinský kolaborant Ihor Markov. Navrhl, aby Rusové v Atlantiku odpálili na Západ mezikontinentální balistickou raketu Sarmat s jadernou náloží a pak aby by si hráli na mrtvého brouka a tvrdili, že nebyla ruská.

„Kdo ví, čí raketa exploduje? Vybuchne raketa a radiace dosáhne, řekněme, Britských ostrovů. Vyjádříme jim soustrast, ale my jsme to nebyli! Neuklidní se (lidé na Západě), dokud nebudou čelit přímé hrozbě a nebudou mít strach o své vlastní životy,“ prohlásil Markov.

Intelektuálně zjevně zpozdilý Solovjov s obdobně zdatným Markovem rezonoval a ruským divákům připomněl, že Sarmaty mají být na rozkaz Putina nasazeny do bojové služby do konce roku. „Možná je na čase přivést Západ k rozumu,“ dodal Solovjov.

Zrádce Markov byl svého času poslancem ukrajinského parlamentu a ukrajinské ministerstvo vnitra po něm pátrá už od roku 2014. Od roku 2016 se uchýlil pod ochranná křídla Moskvy. Od letošního srpna ho Služba bezpečnosti Ukrajiny (SBU) zařadila na mezinárodní seznam hledaných osob, a to z důvodu porušení několika zákonů.

kec