Blábolista Trump: Orbán je prý silný lídr Turecka
Blábolista Trump: Orbán je prý silný lídr Turecka
Ilustrační foto

USA – Donald Trump se může potrhat smíchy, když se součaný prezident USA Joe Biden přeřekne nebo vypustí nějaký podivný výrok. Sám ovšem perlí ještě více a odhaluje tak své prachbídné základní vědomosti.

Na mítinku ve státě New Hampshire např. nedávno svým příznivcům tvrdil, že maďarský premiér Orbán je vynikajícím vůdcem Turecka. „Je tu jeden chlap, Viktor Orbán, slyšeli jste o něm někdy?Je to asi jeden z nejsilnějších lídrů na světě. Je lídrem Turecka,“ prohlásil suverénně Trump a dodal, že Orbánova země sousedí s Ruskem. Maďarsko ani Turecko samozřejmě s Ruskem nesousedí a prezidentem Turecka je Recep Tayyip Erdogan.

Trumpovým příznivcům jsou však podobné omyly jejich idolu ukradené, protože na tom jsou se všeobecným přehledem zhruba stejně, mimochodem podobně jako většina Američanů.

Někdo ze vzdělanějších poradců exprezidenta zřejmě poučil, jak to s těmi prezidenty v Evropě je, protože už na příští akci v Sioux City ve státě Iowa Orbána správně označil za lídra Maďarska. Pak ale opět zopakoval, že Maďarsko sousedí s Ruskem.

Trumpovo blábolení pokračovalo, když pozdravil úplně jiné město, než ve kterém se nacházel, a sice město Sioux Falls, které se nachází ve státě Jižní Dakota.

Trumpa musel na pódiu opravovat místní republikánský senátor Brad Zaun. „Je to Sioux City, ne Sioux Falls,“ opravil Trumpa.
„Oh, vážně?“ reagoval Trump.

Další „perly“ ze sebe sypal exprezident na Summitu Svobody u floridského Orlanda, když tvrdil, že v roce 2020 vyhrál ve všech 50 amerických státech. „Vyhráli jsme všech 50 států. Zamyslete se nad tím – 50 států. Zvítězili jsme v každém státě, vedli jsme si ve volbách skvěle, získali jsme o 12 milionů hlasů více než v předešlých volbách,“ oznámil svým příznivcům a dodal, že zmíněné volby byly „jedna velká lež“.

ev