Babiš: Fialova vláda je nejhorší v dějinách. Kalousek: Na rozdíl od tebe není zločinná
Babiš: Fialova vláda je nejhorší v dějinách. Kalousek: Na rozdíl od tebe není zločinná
Ilustrační foto

ČR – Šéf hnutí ANO Andrej Babiš se zase jednou rozpovídal a na sociálních sítích prohlásil, že vláda premiéra Petra Fialy je jednoznačně nejhorší vládou v dějinách České republiky. Bývalý ministr financí Miroslav Kalousek jej ihned tvrdě odpálkoval: „Vláda chybuje, ale na rozdíl od tebe to nejsou zločinci.“

„Toto je jednoznačně nejhorší vláda v dějinách Česka. Pro její nabubřelost, asociálnost a diletantství není omluva. Jenže kvůli 108 hlasům ve Sněmovně si pětikoalice myslí, že se k Česku může chovat jako k dobytému území ve stylu ‚po nás potopa‘,“ napsal Babiš ve svém komentáři na Twitteru a poznamenbal, že kdyby bylo ANO ve vládě, v Česku by se dařilo všem lépe.

Babiš si tím pěkně naběhnul, protože toto nafoukané prohlášení vyvolalo samozřejmě řadu reakcí jak od běžných občanů, tak i politiků.

„Nejhorší vláda v dějinách Česka, Andreji? To tvoje nabubřelost a diletantství nás stálo nejen rozvrácený rozpočet, ale i zbytečně zmařené lidské životy. ‚Sociálno‘ není rozdávání peněz na dluh. Ano, tahle vláda chybuje. Ale na rozdíl od tebe to nejsou zločinci,“ připomněl Kalousek Babišovi jeho přehmaty.

Babiše nešetřila ani europoslankyně Veronika Vrecionová (ODS): „Vy a socialisti jste zemi plundrovali osm let stylem, že jste rozdávali populistické dárky vašim voličům a ohýbali důchodový systém. Také jste škrtili investice i výdaje na armádu a naši bezpečnost. Covid jste absolutně nezvládli a použili ho jen jako záminku, jak rozdat ještě víc peněz a zadlužit nás. Jakékoliv vaše komentáře k současné vládě jsou tak od vás naprosto vyložené chucpe.“

Babišův tweet nenechal chladnou ani stranu TOP 09: „Pane poslanče, lžete hned dopoledne. Samozřejmě, že jste nic nepsal. Stejně tak jste nic nečetl,“ napsala Topka a přidala k tomu screen titulku novinového článku z roku 2017 ve znění „Andrej Babiš neumí psát na počítači, přiznala mluvčí ANO“.

ev