Vstup do mladých lesů je zakázán
Vstup do mladých lesů je zakázán
Ilustrační foto

Valašskomeziříčsko - Na jehličnaté porosty mladší dvaceti let, které jsou v majetku města, se od 1. prosince opět vztahuje zákaz vstupu. Ten potrvá do 24. prosince. Hlavním důvodem je zamezení krádeží vánočních stromků. Území označili lesníci informativními tabulemi.
   Zákaz vyhlašuje město ve zmíněném období každoročně a podle Marka Netoličky, ředitele společnosti Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí je opatření účinné. „Již několik let nebyl zaznamenán jediný případ neoprávněného výřezu,“ pochvaluje si Netolička a připomíná další opatření zamezující krádežím vánočních stromků: „Jehličnany namátkou potíráme speciální směsí repelentů a ovčího tuku, která za pokojové teploty silně zapáchá.“
   Na dodržování zákazu dohlíží pracovníci Lesní stráže a městští strážníci. Pokuta se může vyšplhat ve správním řízení až na 15 tisíc korun.
   Společnost Městské lesy a zeleň Valašské Meziříčí otevře ve čtvrtek 5. prosince brány pro veřejnost na speciální plantáži v místní části Podlesí-Křivé ve směru na Lhoty. „Nabízíme smrky pichlavé a lesní, borovice černé, lesní a douglaské a jedle lesní. Ceny se pohybují od 150 do 500 korun,“ uvedl ve zkratce Marek Netolička. Vánoční stromky a dekorace nabízí společnost také v zahradnictví na ulici V Sadě 726.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí