Vsetínská nemocnice navyšuje kapacity odběrových míst
Vsetínská nemocnice navyšuje kapacity odběrových míst
Vsetínská nemocnice foto: Zdeněk Kment

Vsetín – V posledních dnech se situace ohledně covid pozitivních pacientů uklidňuje, ale o testování je stále obrovský zájem. Právě probíhající dovolené a návrat k běžným volnočasovým aktivitám jsou podmíněny dle nařízení vlády negativním testem, očkováním v plném rozsahu nebo prodělanou nemocí.
   „Letní prázdniny lákají k cestování, návštěvám památek, koupališť, ale také koncertů či zahrádek restaurací, což se projevilo růstem požadavků na kapacitu našeho odběrového centra,“ říká náměstek pro ošetřovatelskou péči Mgr. Pavel Šupka. Proto se vedení nemocnice rozhodlo otevřít odběrová centra i o víkendu a v týdnu prodloužit jejich provozní dobu. Zajistit personál a zorganizovat víkendové směny v době dovolených našich zaměstnanců nebylo vůbec jednoduché.
   Že se s nedostatečnou kapacitou potýkají občasné napříč regionem, dokládá i informace staniční sestry z odběrového centra, Gabriely Novosadové. ,,V minulém týdnu naše pracoviště vyhledal také zájemce o PCR test až z Pašovic z okolí Uherského Brodu, neboť nenašel žádný volný termín ve svém okolí.“
   Nejvyšší zájem o testování je v pondělí a pátek. Konkrétně v  minulém týdnu se během pátku provedlo téměř 480 testů, přičemž kapacita byla doposud 250 osob za den. Většina PCR testů je žádána z preventivních důvodů. O PCR testy nařízené lékařem či hygienickou stanicí je už zájem minimální, což vyplývá z dobré epidemiologické situace. Pozitivní zprávou je, že antigenní testy v našem odběrovém centru nepotvrdily za poslední 3 týdny pozitivitu u žádného testovaného.
Ing. Radka Benešová, vedoucí pracoviště komunikace a marketingu, Vsetínská nemocnice a.s.