Valašskomeziříčská radnice rozšiřuje cyklochodník a parkoviště v ulici Žerotínova
Valašskomeziříčská radnice rozšiřuje cyklochodník a parkoviště v ulici Žerotínova
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – Nový společný pás pro cyklisty a chodce, ale také parkovací místa vznikají v těchto dnech ve valašskomeziříčské ulici Žerotínova naproti bývalému hotelu Panáček. Hotovo má být do poloviny listopadu.
   „Projekt s náklady bezmála čtyři miliony korun je jednou z významných investic, které jsme pro letošek zařadili do rozpočtu města. Naším cílem je nejen rozšířit stávající parkoviště o 11 míst a celkově jeho kapacitu zvýšit na 35 parkovacích míst, ale zároveň také zajistit větší bezpečnost cyklistů a chodců,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek. Město Valašské Meziříčí tak reaguje na stále rostoucí potřebu parkování i nezbytnost rozšiřování infrastruktury pro cyklodopravu. „Právě budovaný úsek společného pásu pro cyklisty a chodce navazuje na stávající cyklochodník v ulici Žerotínova. Po jeho dokončení tak budou moci nejen cyklisté bezpečně dojet z centra až k areálu městských sportovišť v lokalitě Kouty. Chodník zároveň zajistí bezpečnou cestu dětí do základní školy Žerotínova,“ navázala místostarostka Zdislava Odstrčilová. Součástí stavebních prací, které mají být dokončeny do poloviny listopadu, je i náhradní výsadba zeleně v podobě 15 nových stromů. Parkovací plochy bude navíc tvořit drenážní dlažba, která přispěje k lepšímu vsakování dešťové vody.
   Už dříve se památkářům a archeologům podařilo díky stavebním pracím pod původním chodníkem odkrýt také základy městské hradby staré bezmála 500 let.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí