Vsetín dotační podmínky splnil, na peníze pro podzemní garáže však zatím nedosáhl
Vsetín dotační podmínky splnil, na peníze pro podzemní garáže však zatím nedosáhl
Vizualizace budoucího objektu s podzemními garážemi. foto: MěÚ Vsetín

Vsetín - Vzhledem k tomu, že parkování je palčivým problémem Vsetína, rozhodlo se město postavit podzemní garáže u vlakového nádraží, na jejichž výstavbu chtělo využít dotační prostředky z IROPu. „Pro získání dotace na výstavbu podzemního parkoviště jsme udělali maximum, a je škoda, že jsme dotaci nezískali. Nicméně nová parkovací místa Vsetín potřebuje, a věděli jsme, že nemůžeme spoléhat jen na dotační peníze, proto jsme v rozpočtu vyčlenili 64 milionů korun na výstavbu podzemního parkoviště,“ uvedl starosta Jiří Růžička.
   Podzemního parkoviště před vlakovým nádražím, které nabídne třiašedesát stání, z toho třiapadesát v podzemí a deset u hrany ulice U Hřiště, budou moci Vsetíňané využívat již v létě letošního roku.
„Městská část podzemního parkoviště je vystavěna přibližně ze tří čtvrtin. Hotova je stavební část včetně hrubé instalace rozvodů,“ doplnil starosta Růžička s tím, že objekt je zastřešen a položena je i tepelná izolace.
   „O zamítnutí dotace zatím nebylo vydáno žádné rozhodnutí. Náhradní projekty mohou být v budoucnu osloveny s nabídkou finančních prostředků, pokud by byly v budoucnu k dispozici, například z úspor na realizovaných projektech v dané výzvě, nebo v případě, že by v dané výzvě úspěšnější projekty například odstoupily od realizace nebo nebyly vůbec proplaceny,“ řekla ředitelka odboru komunikace s veřejností Ministerstva pro místní rozvoj Veronika Vároši.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín