Větší komfort pro sportovce v hale Na Lapači
Větší komfort pro sportovce v hale Na Lapači

Vsetín - Sportovní hala Na Lapači patří ze sportovišť, které spravuje městská společnost Vsetínská sportovní, k těm nejvíce vytíženým. Naplněnost haly je o víkendech velmi vysoká a obsazenost dosahuje mnohdy i sta procent. Pro lepší komfort sportovců, ale i obsluhy haly koupila společnost Vsetínská sportovní čistící stroj s novou technologií., palubovka tak bude komfortnější.
   V roce 2016 prošla sportovní hala Na Lapači velkou rekonstrukcí, jejíž součástí byla i výměna nové palubovky, která v současné době patří k těm nejkvalitnějším, které jsou na trhu, a je vhodná pro širokou škálu sportů.
   „Údržba palubovky pro nás byla dříve problémem, protože nám po házené na palubovce zůstával házenkářský lep, což je pro tento sport sice žádoucí, nicméně pro volejbalisty je zase velkou komplikací. Ti naopak potřebují čistý a klouzavý povrch," sdělil Ivo Kousal, jednatel Vsetínské sportovní.
   Dodal, že pracovníkům tak nezbývalo nic jiného než každý den čistit palubovku ručně, což jim zabralo poměrně dost času. „Nemohli jsme vstup na sportovní plochu ihned umožnit dalšímu týmu. Jsme proto rádi, že se na trhu objevily čistící stroje specializované na údržbu palubovek našeho charakteru,“ doplnil Ivo Kousal.
   „Zakoupení nového čistícího stroje, vyšlo společnost Vsetínská sportovní, s.r.o. na 98 tis. Kč. Používáním tohoto čistícího stroje se zlepší podmínky, nejen pro údržbu sportovní haly, ale především pro samotné sportovce“, sdělila místostarostka Simona Hlaváčová.
Alexandra Buršíková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín