Na rožnovské radnici koledovali Tři králové
Na rožnovské radnici koledovali Tři králové

Rožnov - Kašpar, Melichar a Baltzar dorazili v pátek 4.1.2019 na rožnovskou radnici. Jejich návštěvou začala v mikroregionu Rožnovsko tradiční Tříkrálová sbírka, která potrvá až do soboty 5.1.
Zajištění provozu Centra sociálně-materiální pomoci, rekonstrukce vnitřních prostor objektu, ve kterém sídlí služby pro lidi bez domova na ulici Zámecká ve Valašském Meziříčí, na pořízení dekontaminačního přístroje v Charitním domě pokojného stáří ve Valašské Bystřici a pomoc lidem v akutní nouzi. To jsou hlavní způsoby využití výtěžku, který shromáždí Charita Valašské Meziříčí v rámci tradiční Tříkrálové sbírky v mikroregionu Rožnovsko a ve Valašském Meziříčí a okolí.
   Zastupitelé města Jaromír Koryčanský a Daniel Drápala a ředitel Charity Valašské Meziříčí Jiří Gavenda v kostýmech Tří králů dorazili na rožnovskou radnici, kde je přivítali starosta města Radim Holiš a místostarosta města Jan Kučera. Oba popřáli Tříkrálové sbírce hodně štědrých dárců a také vhodili první finanční příspěvky do zapečetěné kasičky. Kašpar, Melichar i Baltazar popřáli vedení radnice hodně štěstí i úspěchů při řízení města v letošním roce. Následně pak zakreslili písmena K+M+B na futra vstupních dveří vedení města i na dveře hlavní budovy rožnovské radnice.
Koledování v mikroregionu Rožnovsko se uskuteční v pátek 4.1. a v sobotu 5.1.2019.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.