Valmezské piknikoviště se otevře v neděli
Valmezské piknikoviště se otevře v neděli
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – První z loňských úspěšných projektů participativního rozpočtu Náš Valmez začne sloužit veřejnosti už v neděli 4. června od 16.00. Radnice dokončuje i projekt Nejen taneční parket pod zámkem Žerotínů a lidé mohou zároveň zasílat své návrhy do letošního ročníku, který má uzávěrku 30. června. Více na www.nasvalmez.cz.

V premiérovém participativním rozpočtu Náš Valmez v roce 2021 uspělo celkem pět projektů, přičemž jednoznačným vítězem se staly Hopovy Kuličkodráhy. Ty už stejně jako rozšíření DiscGolfParku Kasárna a dětského hřiště v Podlesí nebo zpřístupnění lokality Obora slouží veřejnosti. Dosud se tak čekalo na poslední z úspěšných projektů – Nejen taneční parket pod zámkem Žerotínů. „I když navrhovatelka konzultovala realizovatelnost projektu i umístění s našimi kolegy z městského úřadu, vznik parketu nakonec prodloužila potřeba získání stavebního povolení a všech nezbytných náležitostí. Do konce letošního června však bude i tento projekt hotov a začne sloužit veřejnosti,“ neskrýval spokojenost starosta Robert Stržínek.

Radnice podle jeho slov pracuje také na realizaci návrhů, které zvítězily v loňském ročníku participativního rozpočtu Náš Valmez: „Jsou jimi workoutové hřiště u Domečku, revitalizace zeleně u kulturního domu v Hrachovci a nová vstupní brána do ZŠ Vyhlídka. Kolegové z odboru komunálních služeb připravují tyto projekty spolu s autory tak, aby je lidé mohli začít co nejdříve využívat.“ Další z úspěšných projektů Valmezské piknikoviště v kasárnách se veřejnosti slavnostně otevře už v neděli 4. června od 16.00.

Občané mohou zároveň své návrhy zasílat i do letošního již třetího ročníku participativního ročníku Náš Valmez. Maximální výše nákladů na jeden z nich může činit 500 tisíc Kč a přihlášení je velmi jednoduché. Stačí vyplnit formulář na www.nasvalmez.cz a zaslat svůj návrh nejpozději do 30. června. Město poté posoudí jeho realizovatelnost a občané budou sami vybírat vítěze. Pokud si zájemci s něčím neví rady, mohou se obracet na Lucii Královou – e-mail: lucie.kralova@muvalmez.cz a telefon: 571 674 340.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí