Valmez opravuje cesty a chodníky
Valmez opravuje cesty a chodníky
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí – S náklady převyšujícími 11 milionů Kč nechá valašskomeziříčská radnice opravit výtluky a celé úseky komunikací i chodníků. Ve většině případů bude hotovo do poloviny prázdnin.

„Po zimě přistupujeme k pravidelným opravám výtluků na celém území města a také v našich místních částech. Práce jsou již v plném proudu s tím, že hotovo bude do poloviny července. Letos počítáme s náklady bezmála 1,4 milionu korun,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Ještě o něco dražší jsou pak velkoplošné opravy místních komunikací, které má radnice rozděleny do dvou etap. „V souhrnu se bavíme o částce 5 milionů korun. V první etapě, která má být hotova do konce června, postupně opravujeme ulice Husova, Nad Tratí a místní komunikace ve Lhotě a Hrachovci. Druhá část oprav se týká úseku od ulice Výletní po začátek Podlesí a části ulice Záhumení s tím, že hotovo bude v druhé polovině července,“ vyjmenoval starosta Stržínek.

Oprav se postupně dočkají také chodníky v ulicích Hranická (od ulice Uhelná směrem k Juřince), Vsetínská (od okružní křižovatky U Panáčka k nové zastávce MHD U Policie), Kálalova (mezi ulicemi Dvořákova a Třebízského), Dvořákova (mezi ulicemi Šafaříkova a Kálalova) a Nádražní (bezbariérový přístup před budovou ČD). V souhrnu se jedná o náklady téměř 4,8 milionu Kč. Hotovo má být v polovině září.

Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí