Valašské záření. Vsetín udolal Prostějov a je v semifinále
Valašské záření. Vsetín udolal Prostějov a je v semifinále
foto: VHK Robe Vsetín

Vsetín - Vůně valašského léku na "s" až na kopci Sirákově, vsetínská hokejová hymna na rtech i v srdcích, euforie a velké očekávání dalších bitev s Českými Budějovicemi. Taková atmosféra teď "lomcuje" Vsetínem a jeho okolím.
   Hokejisté Robe Vsetín doma urvali sedmý rozhodující zápas s nepoddajným Prostějovem, vyhráli 6:2, sérii prvního kola play off 1. ligy 4:3 na zápasy a jdou dál do bitev o baráž.
   Lehké to v úterý neměli. Třebaže už vedli 3:0. Hanáci se ale zvedli, snížili na jednogólový rozdíl, ale brzičko poté je praštil na citlivá místa svým gólem Radim Kucharczyk.
   V závěrečné třetině ještě skórovali Kopta a Šilhavý a tisíce hrdel pěly Vysoký jalovec. Jak podobné s časem, kdy se psal rok 1994.
   Vsetínské teď čekají přeci jen mírně odpočatější České Budějovice. Bude to boj. Znovu se hraje na čtyři vítězství, vítěz zamíří do baráže o extraligu.
   Jeden stín zůstává. Při předešlém domácím utkání s Prostějovem shledala disciplinárka chování fanoušků Vsetína natolik nevhodné, že si klub sáhne do kapsy pro 90 000 korun a má podmínečně stadion uzavřený pro diváky na jeden zápas.
   To by asi třeba pro duel semifinále proti Jihočechům natěšeným fandům moc nechutnalo...
   Semifinále začíná v pátek a pokračuje v sobotu na vsetínském ledě.
Jan Čada