Rožnov se zapojí do akce Do práce na kole
Rožnov se zapojí do akce Do práce na kole
Ilustrační foto

Rožnov - Zdravé město Rožnov pod Radhoštěm se podruhé stane jedním ze 44 měst v České republice, které se zapojí do projektu Do práce na kole. Registrace do letošního ročníku akce byla zahájena 1. 3. 2019.
   Celkem 44 měst v České republice se v letošním roce zapojilo do akce Do práce na kole. A nechybí mezi nimi ani město Rožnov pod Radhoštěm. „V rámci tohoto projektu budeme mapovat skutečné trasy cyklistů nejen z řad úředníků městského úřadu, ale také z firem a organizací, jejichž zaměstnanci budou do soutěže zapojeni. A to v průběhu celého měsíce května,“ uvedla rožnovská koordinátorka projektu Hana Ondruchová.
   „Akce Do práce na kole je populární zejména proto, že není výzvou individuální, ale týmovou. Týmového ducha navíc posiluje i spousta doprovodných akcí. Členové týmů (nejčastěji ze společného pracoviště, školy..) pak soutěží v kategoriích Pravidelnost a Výkonnost na kole, pěšky či poklusem. Každý účastník si své cesty může zapisovat ručně do systému Do práce na kole nebo nahrávat přes mobilní aplikace Urban Cyclers, SuperLife nebo Strava,“ doplnila Hana Ondruchová.
   „V loňském roce se do výzvy Do práce na kole zapojilo 16 300 účastníků, z toho 146 v Rožnově. Rožnovským účastníkům se podařilo najet a nachodit dohromady 44 607,7 kilometrů a tím ušetřit 5 754 kg škodlivého CO2 v ovzduší. Mnozí z účastníků si vysoutěžili i zajímavé ceny,“ uvedla Hana Ondruchová.
   Svůj tým registrujte ideálně ještě v březnu na www.dopracenakole.cz. Samotná výzva se koná během května.
Mgr. Tomáš Gross, tiskový mluvčí MěÚ Rožnov p. R.