Valašské Meziříčí chce pomoci seniorům, hledá možnosti
Valašské Meziříčí chce pomoci seniorům, hledá možnosti
foto: MěÚ Valašské Meziříčí

Val. Meziříčí - V pondělí 30. března ve Valašském Meziříčí opět zasedl Krizový štáb ORP. Situace ve městě se v posledních dnech naštěstí stabilizovala a představitelé radnice nyní hledají cesty, jak zásobit dezinfekcí a rouškami nejohroženější seniory.
   Podle slov zástupců Integrovaného záchranného systému jsou jednotky hasičů, policistů a zdravotníků zatím bavlněnými rouškami a dezinfekcí zásobeny dostatečně. Podobná situace panuje také v Nemocnici Valašské Meziříčí, a. s., a v oblasti sociálních služeb. „V pátek (27. března) se nám podařilo za nákladové ceny mezi občany dostat 2 000 roušek a 930 litrů dezinfekce. Chtěl bych všem lidem poděkovat za ukázněný přístup a respektování pokynů Městské policie Valašské Meziříčí během této akce,“ řekl starosta Robert Stržínek s tím, že: „Aktuálně pracujeme na plánu, jak dostat roušky a dezinfekci na ruce k nejohroženější skupině seniorů nad 75 let v našem městě. Ti by totiž vůbec neměli vycházet ze svých domovů. O zvoleném postupu je budeme včas informovat.“
   Město Valašské Meziříčí nadále centrálně shromažďuje bavlněné roušky, dezinfekci, případně další ochranné pomůcky a dle potřeby je distribuuje organizacím. Na radnici probíhá od neděle 29. března také druhá vlna výdeje ochranných pomůcek zajištěných státem pro poskytovatele zdravotních služeb (1 500 respirátorů, 1 700 jednorázových roušek, 100 litrů dezinfekce).
   Ve městě je pak stále evidován jeden pozitivní případ onemocnění Covid-19. Nemocnice Valašské Meziříčí, a. s., je na možný nárůst pacientů s tímto onemocněním připravena.
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí