Poplatek za odpad a psy mohou občané bez sankce uhradit až do konce roku
Poplatek za odpad a psy mohou občané bez sankce uhradit až do konce roku
Ilustrační foto

Val. Meziříčí - Vzhledem k trvání nouzového stavu umožní Městský úřad Valašské Meziříčí zaplatit poplatek za komunální odpad a poplatek ze psů za letošní rok později a bez sankce. Občané tak mají čas až do 31. prosince 2020 a to v případě hotovostní i bezhotovostní platby.
   Původní termín pro úhradu poplatku za komunální dopad byl stanoven na 30. června. „Nově bude možné poplatek uhradit až do 31. prosince 2020, a to bez jeho navýšení. Sazba poplatku 490 Kč za tento kalendářní rok a jednoho poplatníka se nemění,“ přiblížil Libor Petřek, vedoucí oddělení místních poplatků radnice.
   Obdobná úprava splatnosti platí také v případě poplatku ze psů, který měli lidé uhradit do 30. dubna (u roční sazby 1 260 Kč pak druhou splátku ve výši 630 Kč do 30. září). Nově bude možné uhradit i poplatek ze psů až do 31. prosince 2020, a to bez jeho navýšení.
   „Poplatky je možné do 31. prosince 2020 uhradit kdykoliv také bezhotovostním převodem. Prodloužení splatnosti však více zaznamenají ti, kteří jsou zvyklí platit zmíněné poplatky hotově na pokladnách městského úřadu,“ doplnil Libor Petřek s tím, že: „Smyslem těchto opatření je i to, aby si občané na Městský úřad Valašské Meziříčí v úředních dny pondělí a středa od 8.00 do 11.00 hodin chodili vyřizovat skutečně jen nejnutnější záležitosti.“
Bc. Jakub Mikuš, tiskový mluvčí MěÚ Valašské Meziříčí