Městská hromadná doprava ve Vsetíně je omezena
Městská hromadná doprava ve Vsetíně je omezena
foto: Zdeněk Kment

Vsetín - V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice a z důvodu razantního snížení počtu cestujících ve veřejné dopravě je omezen provoz městské hromadné dopravy (MHD). Výlukové jízdní řády platití od čtvrtku 26. března do pondělí 13. dubna.
   Omezení se dotýká všech linek MHD, nejvýrazněji pak linky č. 7 (Rokytnice – náměstí – nádraží – Ohrada – Sychrov), která je po dobu platnosti výlukových jízdních řádů zrušena( v jízdním řádu označeno značkou). „Obslužnost jmenovaných sídlišť ale bude zabezpečena spoji linek číslo 1, 5 a 6,“ ujistil starosta Jiří Růžička.
   Podle něj se další redukce spojů dotknou zejména víkendových dnů. „V sobotu a neděli budou spoje MHD jezdit jen zhruba do 13 hodin. V neděli pak autobusy MHD nebudou kvůli minimálnímu vytížení zajíždět do údolí Janišov a do Semetína. To samé se týká také Jasenky, kde je ale dopravní obslužnost zajištěna příměstskou autobusovou dopravou,“ dodal starosta s tím, že ranních, odpoledních a večerních spojů, zajišťujících hromadnou přepravu osob do a ze zaměstnání, by se výluka dotknout neměla. Stejně tak bude zajištěna dostatečná obslužnost pro seniory v dopoledních hodinách.
Michal Horský