V sobotu proběhne Pochod proti proudu Bečvy aneb fraška J. Klicpery
V sobotu proběhne Pochod proti proudu Bečvy aneb fraška J. Klicpery

Val. Meziříčí – Na sobotu 20. února organizátoři chystají již čtvrtý protestní pochod s názvem Pochod proti proudu Bečvy aneb fraška J. Klicpery. Sraz je v 11:45 hodin u mostu v Choryni.
   Pochod bude tentokrát směřovat do oblasti, kde ekologická havárie desetiletí v září loňského roku vznikla. Průvod bude zakončen u soutoku, kde bude paralelně probíhat akce Uměním za obnovu Bečvy (viz včerejší zpráva v kulturní rubrice). Přesný plán a itinerář akce je zanesen na obrázku.
   „Touto akcí chceme upozornit na neuspokojivý vývoj v šetření kauzy Bečva, zejména pak na absurdní vystoupení soudního znalce J. Klicpery. Ten, přestože vázán mlčenlivostí, svým mediálním vyjádřením neskrytě ukazuje na areál rožnovské Tesly jako na viníka havárie a ignoruje přitom odborné poznatky o mísící zóně v řece Bečvě pod Dezou. Také si protiřečí v hodnocení kvality odebraných vzorků s jinými soudními znalci a zaujatě bagatelizuje havárii ve firmě Deza, která se stala ve stejný den, jako otrava řeky Bečvy,“ uvedl za organizátory ekolog Jan Husák.
   Podle zájmu na sociálních sítích organizátoři očekávají hojnou účast. „Budeme rádi, pokud na pochod dorazíte, případně se s námi setkáte na některém z vyznačených bodů. V případě dotazů mne kontaktuje na tel. č. 606 535 262,“ dodal Jan Husák.
ECHO Valašska