První senioři v „dépéeskách“ očkováni proti koronaviru
První senioři v „dépéeskách“ očkováni proti koronaviru
Očkování seniorů v DPS foto: MěÚ Vsetín

Vsetín – V pátek 12. února proběhlo první kolo očkování proti koronaviru obyvatel domů se zvláštním určením (DPS) přímo v místě jejich bydliště. Vakcinace seniorů, obývajících „dépéesky“, bude probíhat průběžně, v koordinaci se Vsetínskou nemocnicí, krajským úřadem a vsetínskou radnicí.
   „V minulých týdnech město zjišťovalo na pokyn Krajského úřadu zájem o očkování mezi seniory z domů se zvláštním určením, kterých máme ve Vsetíně celkem šest. Zájem byl velký. V pátek bylo naočkováno prvních devět seniorů a dalších dnech bude vakcinace pokračovat. Očkováni budou postupně všichni senioři z DPS, kteří měli zájem a přihlásili se,“ vysvětlil starosta Jiří Růžička s tím, že senioři budou předem o datu vakcinace informováni.
   „S očkovacím centrem jsme vyjednali to, že vakcinace proběhne přímo v místě domovů se zvláštním režimem, aby se senioři nemuseli dopravovat do nemocnice nebo na jiné místo. Jsme připraveni pro každý dům zřídit očkovací místnost, tak jak jsme to nyní udělali Pod Žamboškou, kde tým zdravotníků očkoval v klubovně. Stejně tak jsme zajistili personál, který seniorům pomůže s přesunem z bytů, s vyplněním dokumentace a pohlídá kvůli nežádoucím reakcím jejich zdravotní stav dvacet minut po očkování,“ dodala místostarostka Simona Hlaváčová.
   Dle posledních zpráv z očkovacího centra bude vakcinace probíhat postupně, dle množství dodaných vakcín do našeho území. Postupně budou očkováni všichni senioři, kteří se nahlásili na radnici. Kdo a kde se bude očkovat, určují zdravotníci, kteří berou v úvahu logistiku a předpisy, jenž musí při očkování vakcíny dodržet, individuální situaci a aktuální zdravotní stav jednotlivce.
Mgr. Jana Raszková, tisková mluvčí MěÚ Vsetín